Kronika policyjna Targówka

0
Share

Co tu kryć: w ostatni weekend policjanci i strażnicy miejscy mieli na Bródnie trochę roboty.

fot. Policja

Strażnicy miejscy zawczasu wyczuli kłopoty, i – wiedząc że w weekend wypadają popularne imieniny Katarzyny, a w dodatku są to ostatnie dni przed adwentem – z góry zaplanowali na Bródnie dodatkowe patrole. Przydały się. Jak dziś sumiennie podliczyła straż miejska, przez ostatnie dwa dni wystawiła na tym osiedlu 41 mandatów, w większości za zakłócanie spokoju.

Służby porządkowe pochwaliły się dziś też m.in. interwencją w jednym z bródnowskich bloków, gdzie policjanci zaskoczyli dilera narkotyków. 20-letni Łukasz N., mimo młodego wieku już świetnie znany stróżom prawa, chował w szufladzie torebkę z 30 gramami kokainy. Nie mając nic na swoją obronę, młody mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze, zgadzając się na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu i wpłatę 1 tys. zł na cele społeczne.

Policja interweniowała też na ul. Łojewskiej, gdzie lokalny mieszkaniec urządził sobie zbyt głośną i zbyt alkoholową imprezę. Po przybyciu służb mężczyzna wpierw zamknął się w mieszkaniu, a później zaczął 'ostrzeliwywać’ się… słoikami. Nietypowa broń nie pomogła. Mężczyzna został zatrzymany i wywieziony do izby wytrzeźwień. Dziś, najdalej jutro, usłyszy zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy.

A już w następny weekend będą imieniny Barbary…

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx