Nowa trasa 512 (znowu!)

5
Share

Od 1 grudnia autobusy linii 512 pojadą z Zacisza aż na Wolę. Czy ktoś już policzył, ile razy w tym roku ta linia zmieniała trasę?

Od powstania „512-stki” w połowie 1991 roku aż po lato 2011, autobusy tej linii były rzadkim w Warszawie wzorem stabilności i niezmienności rozkładu jazdy. Przez okrągłe 20 lat jeździły praktycznie tą samą trasą (korygowaną tylko przez okresowe remonty ulic) z Zacisza przez Targówek Mieszkaniowy na Szczęśliwice – i oczywiście z powrotem.

W tym roku 512 przeszło rewolucję. I to nie jeden raz! W czerwcu żółto-czerwone autobusy zamiast na Szczęśliwice pojechały tylko na Plac Trzech Krzyży, w październiku skierowano linię na Plac Bankowy. O kilku mniejszych zmianach trasy „po drodze” nawet nie wspominamy. Nie minęły dwa miesiące i znów 512 jedzie gdzie indziej. Tym razem autobusy z Zacisza przejadą na wprost przez Plac Bankowy i popędzą aż na daleką Wolę!

Jak dziś poinformował Zarząd Transportu Miejskiego, nowa trasa 512 będzie od 1 grudnia wyglądała tak:

ZACISZE – Codzienna – Młodzieńcza – Radzymińska – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – Wolska – Młynarska – Górczewska – OS. GÓRCZEWSKA.

Powodem najnowszych zmian jest otwarcie nowego buspasa na ul. Górczewskiej i związane z tym, cytując przedstawicieli ZTM, „wzmocnienie komunikacji autobusowej na tej ulicy”.

Częstotliwość kursowania 512 nie zmieni się. Linia będzie kursować co 10 minut w godzinach szczytu oraz co 15 minut poza szczytem i w święta. Oczywiście, o ile autobusom uda się jeździć punktualnie. Przypomnijmy, że oficjalnym powodem skasowania tradycyjnego rozkładu na Szczęśliwice było to, że w długiej trasie 512 regularnie utykało w korkach i się spóźniało. Teraz znów autobusy pojadą przez pół Warszawy…

No to jak, szanowni czytelnicy targowek.to, cieszycie się z nowej, przedłużonej „512-stki”?

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx