Targówek kontra Bródno, czyli awantura o kasę

1
Share

Prąd w kawiarni w Parku Bródnowskim czy monitoring w Parku Wiecha na Targówku? Przed takim wyborem stanęli niedawno radni dzielnicy. I ostro się pokłócili.

Chodzi o 35 tys. zł – kwota w budżecie dzielnicy nieduża, ale sprawa wzbudziła wielkie emocje. Według jednej grupy radnych pieniądze miały być przeznaczone na podłączenie do sieci energetycznej kawiarni Tea Hause w Parku Bródnowskim. To dobrze wszystkim znanym metalowy sześcian, we wnętrzu którego mieści się miniaturowa kawiarnia. Projekt jest elementem Parku Rzeźby Pawła Althamera stworzonym w 2005 roku (na Bródnie od 2009 r.) przez artystę Rirkritę Tiravanija. Właściwie nazywa się „Przewrócony domek herbaciany z ekpresem do kawy”.

Choć domek nie jest duży, to miło było poleżeć w ciepłe dni na rozstawionych wokół niego leżakach. Było to jedyne miejsce w Parku Bródnowskim, gdzie można napić się kawy, herbaty czy czegoś zimnego. Niestety, od pewnego czasu kawiarnia jest zamknięta, m.in. właśnie dlatego że nie ma w niej prądu.

 

 

 

I jeszcze na razie nie będzie. Konkurencyjny pomysł polegał na przyznaniu tej kwoty w budżecie na montaż monitoringu w Parku Wiecha obok Teatru Rampa na Targówku. Po co tu monitoring? Wystarczy krótki spacer. Park remontowany kilka lat temu już jest w opłakanym stanie. Kolumny wymazane są sprejami, z fontanny odpada okładzina, a na zegarze słonecznym nie sprawdzimy godziny, bo ktoś ułamał i ukradł wskazówkę.

Niestety radni stwierdzili, że nie mogą przeznaczyć pieniędzy na oba proponowane projekty, dlatego zaczęła się kłótnia. Co ciekawe linia podziału nie przebiegała między radnymi z Bródna i Targówka Mieszkaniowego, a między partiami. PiS chciał prądu w Domku Herbacianym, radni PO popierali pomysł władz dzielnicy na montaż monitoringu w Parku Wiecha. Sytuację zagmatwał jeszcze radny Zbigniew Poczesny, który proponował przeznaczyć pieniądze na remont ul. Wieczorowej na Zaciszu, ale szybko zorientowano się, że taka kwota nie wystarczy.

Ostatecznie wygrała większość, czyli radni PO. Miejmy nadzieję, że szybko znajdą sie też pieniądze na prąd w Domku Herbacianym.

Przeczytaj więcej o Domku Herbacianym

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx