Targowek.to: najlepsza dzielnica w mieście

13
Share

Uważacie że Targówek to najlepsze miejsce do życia pod słońcem? My też nie. Dlatego chcemy  coś zmienić, żeby żyło się tu choć trochę lepiej.

Jesteśmy z Targówka i znamy jego wady. To przede wszystkim fatalna komunikacja i jeszcze gorsza opinia. Co do pierwszego – pełna zgoda. Choć Bródno, Targówek i Zacisze znajdują się kilka kilometrów od centrum, dostanie się tam to często spora wyprawa. Trzeba to zmienić, dlatego na naszym serwisie dużo miejsca zajmą teksty o komunikacji, drogach, korkach, rozkładach jazdy i inwestycjach, o których politycy zapominają zaraz po wyborach.

Trudniej będzie zmienić szemraną opinię. Zdarzyło wam się usłyszeć drwiny na dźwięk słowa Targówek? Dziwne uśmieszki, że to blokowisko pełne dresiarzy?  To stąd filmowy Józef Balcerek przeprowadzał się do nowego mieszkania na ursynowskiej ulicy Alternatywy 4 biadoląc przy tym, że musi się wynieść na prowincję.

Na Targówku już przed wojną było normalne miasto. To tu mieszkańcy walczyli w Powstaniu Warszawskim, a Wiech pisał swoje felietony. W tych czasach w dziś modnych dzielnicach pasły się krowy.

My to wiemy, ale chcemy, żeby wiedzieli o tym też inni. Żeby Targówek stał się przedłużeniem dumnej Pragi. Żeby przy kolejnym ustalaniu budżetu Warszawy nikt nie mógł bezkarnie pomijać inwestycji w naszej dzielnicy, tłumacząc że to peryferie. Jesteśmy ważną częścią Warszawy. Najlepszą częścią Warszawy.

Redakcja Targowek.to

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx