Basen Polonez czynny już w styczniu?

9
Share

Dobiega końca remont pływalni Polonez. Urzędnicy zapowiadają, że będzie można z niej korzystać już od stycznia. Jest i zła wiadomość: prawdopodobnie dzielnica nie odzyska pieniędzy za remont.

Basen Polonez / fot. Budimex

Remont basenu przy Łabiszyńskiej trwa już półtora roku. Pechowo od wakacji zamknięta jest też pływalnia Prawy Brzeg przy Jagiellońskiej na Pradze Północ. Dlatego jeszcze czynne w naszej okolicy baseny : Muszelka (ul. Balkonowa na Bródnie) i Namysłowska (na Pradze, blisko ronda Żaba), pękają w szwach.

Jest szansa, że wkrótce to się zmieni. – Prace w pływalni Polonez powinny skończyć się do końca grudnia. Mamy nadzieję, że uda się otworzyć basen na początku przyszłego roku – mówi nam Rafał Lasota, rzecznik urzędu dzielnicy Targówek.

Polonez przechodzi generalny remont, choć oddano go do użytku ledwie osiem lat temu. Już po sześciu latach okazało się, że jest w fatalnym stanie. Przez złą wentylację para wodna z chlorem z basenowej wody przeżarła konstrukcję dachu. Wybudowaną za 27 mln zł pływalnię trzeba było zamknąć, bo jej stan zagrażał bezpieczeństwu pływających.

Okazało się, że do naprawy było niemal wszystko. W trakcie remontu robotnicy wymienili całe pokrycie dachu, przebudowali system wentylacji i węzeł cieplny, wymienili też nawierzchnię i elewację parkingu dwupoziomowego.

Koszty remontu – 9 mln zł – pokrył urząd dzielnicy, co niestety oznaczało zrezygnowanie z wielu innych potrzebnych na Targówku inwestycji. Jednocześnie władze dzielnicy skierował do sądu sprawę przeciwko Kancelarii Inwestycyjnej Property Project – to ta firma była projektantem i jednocześnie inwestorem zastępczym inwestycji. Niestety niedawno ratusz w sądzie przegrał. Kancelaria dowiodła, że fatalny stan obiektu nie wynika z jej winy .

Ratusza zapowiada jeszcze odwołanie od wyroku, ale szanse na odzyskanie pieniędzy wyłożonych na remont są znikome.

Pozostaje cieszyć się, że remont zaraz się skończy i wkrótce znowu zjedziemy do basenu najdłuższą zjeżdżalnią w Warszawie.

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx