Bródno jakby trochę inne | | targowek.info

Bródno jakby trochę inne

Niby takie same, a jakby z innej planety. Dwóch młodych fotografów pokazuje Bródno jakiego jeszcze nigdy nie widzieliście.

fot. www.facebook.com/foto.brodno

Są bloki, są samochody, są przechodzący ludzie. A wokół nich niezwykłe zjawiska – fruwają trąby powietrzne, przelatują planety, zmieniają się kolory. Na zdjęciach ekipy „Foto Bródno” warszawskie osiedle wygląda jakby znajdowało się w jakiejś zupełnie innej części kosmosu. Prace robią furorę w internecie.

– Fotografujemy Bródno, bo tutaj mieszkamy i chcemy pokazać nasze osiedle od totalnie innej strony – mówią portalowi targowek.to Łukasz Leksowski i Tomasz Olszewski, twórcy projektu „Foto Bródno”.

Łukasz specjalizuje się w fotografii przyrodniczej, industrialnej i mody, Tomasz zajmuje się przede wszystkim graficzną obróbka zdjęć. Dla dobrego ujęcia potrafią wejść na dach wieżowca albo zerwać się z łóżka długo przed świtem. Najczęściej fotografują techniką HDR, sklejając kilka ekspozycji w jedno zdjęcie, aby uzyskać jak najbardziej efektowny obraz. Końcowy efekt dopieszczają w programie graficznym.

– Nasze osiedle, jak i cała dzielnica bardzo szybko się rozwijają. Warto zachować na fotografiach każdy moment tego rozwoju – opisuje Łukasz Leksowski. Na kosmicznych fotografiach uwieczniają więc nie tylko Bródno, ale też  starą Pragę albo opuszczone fabryki na Targówku czy Białołęce.

Młodym fotografom przyświecają też wyższe cele.

– Dodatkowo cały projekt powstał z myślą o młodzieży. Pokazaniu jej, że można całkiem fajnie spędzać czas – nie kryją w rozmowie z targowek.to. Ich niezwykłe zdjęcia można zobaczyć na profilu na facebooku i innych portalach społecznościowych, a wkrótce na nowej, odrębnej stronie projektu „Foto Bródno”.

Witajcie na trochę innym Bródnie.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Bródno jakby trochę inne

 • 2 grudnia 2011 o godz. 09:20

  całkiem niezłe te obrazki, ale na co dzień bródno wygląda jednak trochę inaczej…

 • 2 grudnia 2011 o godz. 23:58

  Sorry, ale grafiki strasznie kiczowate dla mnie. Wiem, że HDR to ciekawa technika, ale trzeba przy tym trochę popracować. Wszystko za mocno, niechlujnie wklejane/wyciągane niebo, brak dbałości o szczegóły, szalejące kolory (np. zółty-czerwony na autobusach). Ale faktycznie wygląda inaczej ;)

 • 3 grudnia 2011 o godz. 13:07

  Do Krzyśka: Jak jestes taki mądry – zrób to lepiej. I pokaż że potrafisz nie tylko krytykować. Uważam, że to wspaniała inicjatywa, która przełamuje ogólne pojęcia o Bródnie…

 • 4 grudnia 2011 o godz. 14:36

  Krzysiek zapraszamy do zapoznania się z innymi fotografiami osiedla, które można zobaczyć na Facebooku. Technika HDR to nie jedyna, której używamy, bardzo dużo zdjęć jest bez interwencji programów graficznych. Zasugerowałeś się najwyraźniej zdjęciami udostępnionymi w artykule, zapraszamy do obejrzenia innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.