Budżet jest, pieniędzy nie ma | | targowek.info

Budżet jest, pieniędzy nie ma

Wszystko wydarzyło się zgodnie z planem. Partia rządząca zachwalała, opozycja krytykowała. Koniec końców Rada Warszawy przyjęła miejski budżet na rok 2012, w którym Targówek dostał figę z makiem.

Za uchwałą budżetową zagłosowało wczoraj 31 radnych, 16 było przeciw, zaś 7 wstrzymało się od głosu.

Zgodnie z wcześniejszym projektem, największą inwestycją na Targówku w 2012 r. będzie remont komunalnego wieżowca przy ul. św. Wincentego 87, na który przewidziano aż 8,7 mln zł.

Prace przygotowawcze do przedłużenia II lini metra w stronę Bródna (albo i nie Bródna…) pochłoną w przyszłym roku 6 mln złotych (budowa najwcześniej za kilka lat)

Na przygotowania do poszerzenia ul. Sw. Wincentego i Głębockiej zaplanowano 3,7 mln zł (budowa prawdopodbnie w 2013 r.).

Poza podium znalazły się remont ul. Koszalińskiej oraz, nomen omen, ul. Remontowej, na które łącznie pójdzie ok. 2 mln zł.

Dzięki wprowadzonej w ostatniej chwili poprawce zostanie też w przyszłym roku rozpoczęty generalny remont budynku przy ul. Chodeckiej 2, w którym w połowie 2013 roku powstanie nowy żłobek dla ok. 100 dzieci.

Szukacie w budżecie na 2012 rok czegokolwiek na temat np. remontu Łodygowej albo budowy Nowotrockiej? Nie ma…

PRZECZYTAJ TEŻ:

3 komentarzy na temat “Budżet jest, pieniędzy nie ma

  • 18 grudnia 2011 o godz. 13:48

    Droga redakcjo! Może warto zamiast biadolić jak to Targówek jest pomijany, zoragnizować jakiś protest?! Co do łodygowej i innych pobliskch ulic. Wydaje mi się, że „okupowanie” przejści na rogu Potulicka, Łodygowa, Wyspowa byłoby najlepszym miejscem. Zatrzymanie ruchu na Łodygowej sparaliżuje kompletnie połowę Targówka, całe Ząbki i wtedy może kotoś we władzach miasta otworzy oczy. Stanie cała Łodygowa, całe Ząbki, część Radymińskiej, cała Młodzieńcza a za nią Bródno. W końcu żyjemy w ustroju gdzie niby władzę ma lud!!! Poza tym, uważam, że uwłaczajce jest wręcz organizowanie jakiegoś durnego Sylwestar za milinony zł dla ludzi spoza waway, a mieszkańcom części takich ulic jak Pszczyńska czy Lewinowska każe się babrać w błocie aby dotrzeć do „cywilizacji”.

  • 18 grudnia 2011 o godz. 13:51

    Dodame tylko, że w razie owego prtoestu będę napewno pierwszy :)

  • Pingback: zacisze.info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.