Gdzie przenieść bazarek? Jest pomysł

0
Share

A właściwie dwa pomysły. Internauci całkiem serio proponują przeniesienie bazarku na pustą działkę wzdłuż Trockiej, a już mniej serio połączenie go ze stacją metra.

Chodzi oczywiście o bazarek przy Trockiej, pod którym już za pięć lat ma się znaleźć stacja metra. Przynajmniej na czas budowy pawilony będą musiały ustąpić miejsca tarczy drążącej tunele, ale nie wiadomo, gdzie je przenieść. O naszym ostatnim artykule Gdzie powstaną stacje metra na Targówku? dyskutowano na forum poświęconym warszawskim inwestycjom Skyscrapercity.

Pomysł przeniesienia stacji na dużą wolną działkę między szkołą, blokami przy Zamiejskiej a ul. Trocką podchwycił internauta larius, który przygotował taką mapę:

rys. larius/Skyscrapercity

Niebieskie linie to planowane ulice: Nowotrocka i Nowocodzienna (przedłużenie Pratulińskiej), która po wybudowaniu metra ma biec dokładnie nad nim, czyli w miejscu dzisiejszego bazarku. Kolor czerwony to proponowana nowa lokalizacja pawilonów. Na zielonej części mapy wokół stacji larius proponuje zagospodarowaną zieleń z alejkami i ławkami.

Pomysł wydaje się logiczny, przy tym rozwiązaniu bazarek przeniósłby się tylko o kilkaset metrów.

Z przymrużeniem oka do tematu podszedł z kolej internuta Cooperbeer. Proponuje puszczenia metra przez środek bazarku. Dokładnie opisuje to tak: „Można zastosować indyjski wariant łączenia strefy handlowej z ciągami komunikacyjnymi”

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx