Powstanie nowy żłobek na ul. Chodeckiej | | targowek.info

Powstanie nowy żłobek na ul. Chodeckiej

Jutro Rada Warszawy zatwierdzi budżet miasta na 2012 rok. Już wiemy, że Targówek dostanie w nim tyle co nic. Jedyne pocieszenie: na 99 procent w ostatniej chwili dostaniemy pieniądze na nowy żłobek na Bródnie.

O żałosnym projekcie budżetu jaki miejscy włodarze zaplanowali dla naszej dzielnicy pisaliśmy już kilka tygodni temu. Jutro na sesji Rady Warszawy – z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością – ten budżet zostanie formalnie zatwierdzony.

W ostatniej chwili zarządowi Targówka udało się wprowadzić do projektu jedną znaczącą zmianę. Za prawie 5 mln złotych (rozłożonych na dwa lata) będzie przeprowadzony generalny remont budynku przy ul. Chodeckiej 2. Powstanie w nim nowy żłobek dla ok. 100 dzieci.

Co ciekawe, żłobek w tym samym miejscu już kiedyś istniał! Został jednak zlikwidowany przez samorząd na początku lat 90. XX wieku. Obecnie w budynku działa Ośrodek Pomocy Społecznej, który jednak w połowie przyszłego roku ma się wyprowadzić na parter i pierwsze piętro remontowanego z wielkim trudem (w budżecie na 2012 r. dostanie aż 8,7 mln zł!) komunalnego mrówkowca przy ul. św. Wincentego 87.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem (o co – jak wiemy – w naszej dzielnicy niezwykle trudno), żłobkowy remont zacznie się w czerwcu przyszłego roku i zakończy 12 miesięcy później. Według planu pierwsze dzieci w żłobku przy ul. Chodeckiej 2 zaczną się bawić we wrześniu 2013 roku. Czyli… niektóre z nich jeszcze się nie urodziły.

PRZECZYTAJ TEŻ:

3 komentarzy na temat “Powstanie nowy żłobek na ul. Chodeckiej

 • 14 grudnia 2011 o godz. 09:39

  Hej, ja chodziłem do tego żłobka! To był rok 198…. o chol****, tyle ludzie nie żyją… ;P

 • 14 grudnia 2011 o godz. 21:51

  Ja też tam chodziłem na początku lat 80-tych. Pamiętam mnóstwo os w żywopłocie latem i białą brodę św. Mikołaja zimą. Twój też miał białą?

 • 15 grudnia 2011 o godz. 20:09

  Pracowałam kilka lat w żlobku na ul.Chodeckiej2.
  Dzieci miały tam bardzo dobre warunki.
  Dzisiaj dzieci które wówczas chodziły
  do żłobka mają ponad 30 lat.
  Cieszę się że będzie tam żłobek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.