To będzie najfajniejsze podwórko na Targówku

2
Share

Rozpoczęła sie przebudowa podwórka przy Naczelnikowskiej 50 na Targówku Fabrycznym. Jeszcze w tym roku na zaniedbanym pustym placu powstanie bardzo fajne miejsce.

To podwórku zna każdy, kto jeździ ul. księcia Ziemowita. Znajduje się na zakręcie z Naczelnikowską. Duże plac przed kamieniczkami do tej pory było raczej błotnistym klepiskiem z koleinami, na którym po deszczu robiły się ogromne kałuże.

Od kilku dni zaczęło się to zmieniać. Widać już kształt muru z kamieni w stalowej siatce, który częściowo osłoni podwórko od samochodów jadących ruchliwymi ulicami. W ten sposób wydzielona zostanie bezpieczna strefa zabaw dla dzieci. Na podwórku ma się też pojawić zieleń i mała architektura.

Za rewitalizację wzięli się społecznicy skupieni w stowarzyszeniu OdBlokuj. Do tej pory głośno było m.in. o ich projekcie przebudowania terenu przy Równej 19 (na skrzyżowaniu ze Szwedzką). Tamto podwórko zaaranżowali dzieląc je na „pokoje” odpowiadające poszczególnym funkcjom. Razem z mieszkańcami społecznicy zasadzili zieleń, w przyszłości na ślepej ścianie pojawi się mural, będą też ławki.

Podobnie zrewitalizowane zostanie podwórko przy Naczelnikowskiej. Szczegóły przebudowy były konsultowane z mieszkańcami. Projekt zakłada, że teren stanie się wizytówką Targówka Fabrycznego. Stowarzyszenie tak pisze o projekcie na swojej stronie:

Okolica o charakterze przemysłowym. Podwórko zielone i doświetlone. Po przeciwnej stronie ulicy wolnostojąca kapliczka. Podwórko jest mocno wyeksponowane w przestrzeni i stanowić może rodzaj wizytówki dzielnicy. Małomiasteczkowy charakter otoczenia i tradycja tego miejsca mogą zainspirować do bardzo krajobrazowych rozwiązań.

Stowarzyszenie OdBlokuj tworzy też Mapę Osiedli, o której już pisaliśmy

Przeczytaj więcej o rewitalizacji podwórka przy Równej 19

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx