Żywa szopka na Bródnie. Poznaj Zuzię

1
Share

Jałówka Zuzia, kucyk, który może udawać osiołka, do tego kozioł, owce, indyki i wiele innych zwierząt można w okresie świątecznym oglądać za darmo w żywej szopce. I nasłuchiwać, czy przypadkiem nie przemówią ludzkim głosem.

Koziołek jeszcze bez imienia

– Coraz częściej dzieci z miasta nie wiedzą jak wygląda prawdziwa wieś. Chcemy im ją pokazać – mówi Karolina Zalewska, która na co dzień opiekuje się Folwarkiem Bródno. I nie mamy wątpliwości, że najmłodszym będzie się tu podobać. Mini zoo działa na terenie PGR przy ul. św. Wincentego 92 od kwietnia, ale cały czas się rozwija i przybywa w nim mieszkańców.

Z okazji świąt w Folwarku powstała żywa szopka. We wtorek leżała już figura Jezusa, a wokół niej swoje zagrody ma mnóstwo zwierząt. Są więc kozy z młodym, podobno grzecznym koziołkiem, szare owce, różne gatunku królików, w tym siedem niedawno urodzonych młodych, indyki i perliczki. Jest też jałówka Zuzia i krowa Krystyna, której akurat nie można oglądać, bo w styczniu spodziewa się kolejnego młodego i nie powinna się stresować.

– Odwiedzają nas zorganizowane grupy dzieci od najmłodszych przedszkolaków po uczniów. W obecności opiekunów zwierząt mogą je pogłaskać, nakarmić, a nawet spróbować dojenia kozy – opowiada pani Karolina. – Chcemy też zachęcić do odwiedzin osoby prywatne, rodziny z dziećmi – dodaje.

Dlatego w okresie świąt szopkę i zwierzęta można oglądać za darmo. Folwark czynny jest w tygodniu w godzinach 13 – 18.. Oczywiście kto może, powinien iść w ciągu dnia, ale zwierzęta będzie można oglądać także po zmroku, bo nad wybiegami ma być zamontowane światło.

Folwark będzie też czynny w same święta. W Wigilię w  godz. 9- 13, a nawet w pierwszy i drugi dzień świąt (25-26 grudnia) w godz. 13 – 16.

Po zwiedzaniu zewnętrznych zagród dzieci mogą liczyć na ciepły sok malinowy na rozgrzewkę, dorośli na herbatę. Już w ogrzewanej chacie na zwiedzających czekają m.in. koty, książki, zabawki i ciekawe opowieści o zwierzętach.  Można też wziąć udział w konkursie na imię dla koziołka – rozstrzygnięcie już w Wigilię .

Więcej na stronie Folwarku Bródno

Jałówka Zuza lubi marchewki

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx