Będzie remont chodnika prowadzącego na Wilno

6
Share

W tym roku wyremontowany zostanie chodnik wzdłuż ul. Bukowieckiej na Elsnerowie. To jedna z ulic prowadzących na Osiedle Wilno, ale remont może być ważny także z innego powodu.

Ulica Bukowiecka / fot. targowek.to

Bukowiecka zdecydowanie nie aspiruje do wielkomiejskich ulic. Nawierzchnia jezdni ułożona jest z trelinki, chodniki z płyt, ale dawno już minęły czasy, gdy były równe. Do tego ulica przegrodzona jest torami kolejowymi, a przejazd chroniony jest jedynie prymitywnym szlabanem.

Fatalny stan ulicy może nieco dziwić, bo jest to jedno z głównych połączeń Zacisza z częścią dzielnicy położoną za torami. W dodatku jest to jedna z dróg prowadzących do budowanego Osiedla Wilno. Inwestor wyremontował niedawno jej końcowy odcinek obok swojego osiedla, ale o całość nie zadbał.

Sytuacja ma się trochę poprawić w tym roku, bo ratusz zadeklarował właśnie remont chodnika wzdłuż ulicy. O jego stan upomniał się w interpelacji radny Marcin Skłodowski (PiS). W odpowiedzi ratusza czytamy, że chodnik na Bukowieckiej będzie naprawiony w II-III kwartale 2012 roku, czyli do września.

Informacja jest ciekawa także z  innego powodu. Remont oznacza, że przejazd na Bukowieckiej nie zostanie zlikwidowany, co groziło mu jeszcze niedawno. Wymusza to przepis, który zabrania wytyczania przejazdów ze szlabanem, jeśli w pobliżu jest wiadukt. Zatem po wybudowaniu przeprawy przez tory na ul. Kraśnickiej koło OBI, groziło że do likwidacji pójdą przejazdy ze szlabanami przy ul. Bukowieckiej, ale też przy ul. Naczelnikowskiej i przy ul. Kosmowskiej (przedłużenie Szwedzkiej) na Pradze.

Przepis może i dobry (ze względów bezpieczeństwa), ale poza miastem. Za to kompletnie oderwany od warszawskiej rzeczywistości. U nas likwidacja tych przejazdów oznaczałaby niemal całkowite odcięcie od miasta Targówka Fabrycznego.

Za zamknięciem przejazdów opowiadała się część mieszkańców ul. Bukowieckiej, którzy nie chcieli mieć pod domami ciężarówek jeżdżących na budowę Wilna. Władze dzielnicy stanęły jednak po stronie kierowców, którzy korzystają z tego przejazdu na co dzień i dogadały się z kolejami, że przejazd tymczasowo może istnieć. Decyzja o remoncie chodnika oznacza, że przejazd Bukowiecką zostanie na dłużej.

większa mapa

Przejazdy zaznaczone strzałkami miałyby zostać zlikwidowane / © użytkownicy OpenStreetMap, CC-BY-SA

Przejazd przez tory na ul. Bukowieckiej / fot. targowek.to

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx