Ile osób mieści się w Ikarusie? Targówek bije rekord

1
Share

Ambitna młodzież z Targówka nie daje za wygraną. Już po raz drugi podchodzi do Rekordu Guinessa w liczbie osób upchniętych w autobusie. A to nie jedyna atrakcja XX-ego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej dzielnicy.

Próba bicia Rekordu Guinessa / fot. ZTM

Złośliwi twierdzą, że Targówek jest idealny do bicia takiego rekordu. Ekstremalne upychanie pasażerów w autobusach ćwiczymy codziennie na przystankach wzdłuż Radzymińskiej. Ale tym razem, to jednak prawdziwy wyczyn. Aktualny rekord to 336 osób zgniecionych w starym Ikarusie, sztuka taka udała się mieszkańcom Słupska.

Podczas ubiegłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pobić ten wyczyn spróbowali młodzi mieszkańcy Targówka. Nie udało się, ale powtórkę będziemy mieć w najbliższą niedzielę (8 stycznia) w południe na parkingu pod ratuszem.

Jeśli ktoś nie ma ochoty upychać się w autobusie, może oczywiście tylko popatrzeć, a przy okazji wrzucić złotówkę na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomoc.Ta gra już po raz dwudziesty i znowu jest bardzo aktywna na Targówku. Impreza na parkingu pod urzędem zaczyna się już o godz. 9.30 i potrwa do godz. 17.30. Atrakcje to m.in. wspólne malowanie autobusu i pokazy udzielania pierwszej pomocy.

Kto chciałby ten dzień spędzić na sportowo, powinien przyjść do hali OSiR przy Ossowskiego (Targówek Mieszkaniowy), gdzie pokazowy trening przeprowadzą futboliści amerykańscy z drużyny Warsaw Eagles.

Z kolei atrakcje kulturalne czekają w Domu Kultury Świt. Od godz. 15.30 na scenie zobaczymy występy kabaretów.

Kolejnym już miejscem – tym razem dla najmłodszych – będzie ogródek jordanowski przy Suwalskiej 13, gdzie dla dzieci przygotowano zajęcia plastyczne.

Odwiedź profil sztabu WOŚP na Targówku na Facebooku

Zobacz program XX finału WOŚP na Targówku w większym rozmiarze


Próba bicia rekordu w 2011 roku:

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx