Jest mróz – autobusy stają częściej

1
Share

Jak co roku podczas ataków zimy ZTM wprowadza „przystanki mrozowe”. Dziś od godz. 18 autobusy przyspieszone zatrzymują się na wszystkich przystankach na swoich trasach.

Zarząd Transportu Miejskiego właśnie poinformował, że w związku z wystąpieniem silnych mrozów i w celu skrócenia czasu oczekiwania pasażerów na autobusy komunikacji miejskiej – od 27.01.2012 r. od godz. 18.00 do odwołania – na trasach wszystkich linii przyspieszonych oprócz podstawowych przystanków obowiązują wszystkie pozostałe przystanki napotkane na trasie (choć jest parę skomplikowanych wyjątków, o czym niżej). Dodatkowe przystanki działają jako warunkowe, czyli „na żądanie”.

Zmiany obowiązują w całym mieście, ale nas oczywiście najbardziej interesuje Targówek. Na każdym przystanku będą się więc zatrzymywać m.in. kursujące ul. Radzymińską autobusy 512, 517 i 527 oraz pędząca sw. Wincentego linia 500.

Żeby nie było za łatwo, autobusy jednak nie zatrzymają się na przystankach zlokalizowanych bezpośrednio przed skrętem w lewo, w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków podstawowych oraz przystanków krańcowych innych linii – nie za bardzo rozumiemy o co chodzi, ale mamy nadzieję, że na takie nie traficie.

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx