Likwidacja szkół na Targówku

0
Share

Spokojnie, u nas nie jest tak źle jak np. na Bielanach czy Pradze Południe. Władze naszej dzielnicy chcą wprawdzie  zamknąć trzy placówki działające w Zespole Szkół im. Mieszka I, ale… na ich miejsce otworzą nowe.

To praktycznie pewne: już 31 sierpnia 2012 r. zostaną zlikwidowane Szkoła Policealna nr 46 dla Dorosłych oraz VII Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, zaś dokładnie rok później, w lecie 2013 r., także VIII Uzupełniające LO – wszystkie obecnie wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 34 im. Mieszka I na Targówku Fabrycznym.

Taką uchwałę podjęła na zeszłotygodniowej sesji Rada Dzielnicy Targówek. Wprawdzie żeby decyzja weszła w życie, musi ją jeszcze przegłosować Rada całej Warszawy – ale to tylko formalność.

W przeciwieństwie do innych dzielnic stolicy, powodem zamknięcia targówkowskich szkół nie są jednak wcale cięcia budżetowe. „Zawiniła” ustawa z sierpnia 2011 r., która kasuje niektóre typy szkół w całej Polsce – w tym m.in. różnego rodzaju uzupełniające licea ogólnokształcące.

Ale coś za coś! Już w grudniu ubiegłego roku Rada Targówka przegłosowała utworzenie od 1 września 2012 r. w tym samym Zespole Szkół im. Mieszka I dwóch nowych placówek: Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych oraz Technikum kształcącego techników budownictwa i techników usług fryzjerskich. Także w tym przypadku formalną uchwałę musi jeszcze podjąć także Rada Warszawy

Summa summarum za półtora roku – gdy wszystkie te zmiany zostaną w całości zrealizowane – w największej szkole na Targówku Fabrycznym będą działały dwie nowe szkoły (LO dla Dorosłych oraz Technikum) plus trzy istniejące obecnie (Szkoła Policealna nr 36, Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 41 oraz Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego). Plus oczywiście mieszcząca się w tym samym budynku od lat 30. XX wieku (ale samodzielnie, poza Zespołem Szkół) Szkoła Podstawowa nr 58. Plus jeszcze funkcjonujący przy niej Oddział Przedszkolny dla dzieci w wieku 3 – 5 lat.

O ile, rzecz jasna, jakiejś jeszcze szkoły nie przeoczyliśmy.

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx