Metro na Bródno czy na Białołękę [wideo] | | targowek.info

Metro na Bródno czy na Białołękę [wideo]

Wygląda na to, że metro dojedzie jednak zgodnie z planem na stację Bródno przy ul. Rembielińskiej – potwierdza wysoki rangą urzędnik ratusza. Argumenty Białołęki może i są  trafne, ale spóźnione o dziesięć lat.

 

Konfliktowi Białołęki z Targówkiem o tramwaj i końcową stację drugiej linii metra poświęcony został program Kontrowersje w TVP Info. Emisja miała miejsce wprawdzie dwa tygodnie temu, ale teraz nagranie pojawiło się w sieci.

W studiu spierali się radny Białołęki Waldemar Roszak, burmistrz Targówka Grzegorz Zawistowski, ekspert z Instytutu Badawczego Dróg i Mostów i Leszek Ruta, szef Zarządu Transportu Miejskiego. Ten ostatni potwierdził, to co już pisaliśmy na Targowek.to: że na zmianę trasy drugiej linii metra jest już za późno. Wymagałaby ona dodatkowej dokumentacji, a to oznacza, że przepadłyby szansę na dofinansowanie budowy z Unii Europejskiej. Warszawa swoich pieniędzy na budowę metra nie ma, więc raczej pewne jest, że trasy nikt nie będzie zmieniał.

PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Metro na Bródno czy na Białołękę [wideo]

 • 24 stycznia 2012 o godz. 09:25

  To jest trochę dziwne średnio osiedla w Polsce rozwijały się przez 30 lat zanim powstały drogi, komunikacja stopniowo inwestowano, była to też sytuacja gdzie zaczynano od nowa a Ludzie gdzieś musieli mieszkać a bloki budowało Państwo. Teraz budują prywatni przedsiębiorcy często w polu na odległych terenach ( zarabiaja na Tym ! ) i oczekuje się od Państwa że będą zaciągać nowe kredyty zmniejszac inwestycje w już istniejące żeby budować na obrzeża miasta. Chyba kolej nie ta czemu mamy płacić z moich podatków za to, że ktoś kupił mieszkanie w polu ? Najpierw inwestycje w to co już stoi od lat a dopiero potem w Nowe ! Zawsze deweloper może wybudować jak buduje na odludziu mieszkania i zarabia na tym Ludzie mylą z jednej strony chcą prywatnie a z drugiej ręke wyciągają po Państwowe ! Swoje tzreba odczekać zawsze można kupić mieszkanie na osiedlu już wybudowanym też są budowane nowe mieszkania.

 • 25 stycznia 2012 o godz. 13:12

  zgadzam się z przedmówcą!!
  Poza tym wystarczy spojrzeć na satelitarną mapę okolicy.
  Bródno jest jednym z największych osiedli na Praskiej stronie Warszawy.
  Tutaj ludzie od lat czekają na metro.
  Kto wybrał mieszkanie w polu, wiedział na co się decyduje. Dlatego ja kupiłam na rynku wtórnym . właśnie na Bródnie.-zapłaciłam od tego spory podatek

 • 26 stycznia 2012 o godz. 11:07

  Ja też się zgadzam zarabia deweloper niech też pokrywa ewentualne koszty budowy drug przystanków jak stawia w polu !!! dość zapożyczania gminy i pakowania kasy w prywatne kieszenie !!!. Jak ktoś chce Metro, komunikacje niech kupuje bliżej a nie w Polu taniej Luksus Kosztuje !!! albo się za niego płaci albo się grzecznie czeka, dosyć zadłużania Gminy ! nazbieraja się podatki to zainwestują na dzień dobry nic nie ma !
  Ludzie widzieli gdzie kupują !!! mogli w innym miejscu Metro też nie od dziś było zaprojektowane w tych miejscach czemu tam nie kupili ??? do tego powstaną na Białołęce obwodnice i korki hałas i ruch sie zwiększy chyba nie wszyscy przemyśleli inwestycje i zakup tam mieszkań ale to ich problem ja nie będe za to płacił z podatków żeby rozwijać obrzeża misata kosztem już istniejących !

 • 7 sierpnia 2012 o godz. 10:39

  Nie mogę się nadziwić głupotom tu wypisywanym, jak i egoistycznemu podejściu. Aż strach pomyśleć. Co się z Wami dzieje ??? Przecież to Targówek zablokował tramwaj Białołęce !!! To właśnie od Targówka zaczęła się wojna. Białołęka nie pozostała dłużna i tyle. Bravo za to, że coś robią !!! Sama mieszkam w centrum, bo mnie na to po prostu stać, ale to nie jest powód bym kogoś mieszkającego na Białołęce czy na Bródnie miała traktować gorzej i uważać go za głupca przez to, że kupił sobie mieszkanie na obrzeżach Warszawy, do których niestety Bródno się zalicza, gdyby ktoś o tym nie wiedział.Uważam, że metro powinno być tam, gdzie nie ma dostępu do dobrej komunikacji a wręcz jest tragicznie, czyli na Białołęce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.