Nowa technologia zmniejszy korki? | | targowek.info

Nowa technologia zmniejszy korki?

Drogowcy pochwalili się zakończonym remontem skrzyżowań na Bródnie. Supernowoczesne światła miały zmniejszyć korki. Czy na pewno się udało?

Te remonty to jedne z nielicznych inwestycji drogowych w dzielnicy. Przez kilka tygodni drogowcy wymieniali sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach ulic Bazyliańskiej z Rembielińską, Bazyliańskiej z Wysockiego oraz Wysockiego z Bartniczą. Okablowanie zostało zmienione na nowsze technologicznie. – Wyremontowane sygnalizacje są w pełni akomodacyjne, co oznacza, że dopasowują się do natężenia ruchu, a wbudowany sterownik każdorazowo reaguje na zaistniałą sytuację na skrzyżowaniu – chwali się Zarząd Dróg Miejskich.

Nam wydaje się, że potok samochodów w godzinach szczytu przerasta jednak wrażliwość sterownika. Światła na przecięciu Wysockiego i Bartniczej kosztowały 854 tys. zł, na remont pozostałych dwóch skrzyżowań wydano aż 2,1 mln zł. Czy coś dał? Rano korki jak były na Bazyliańskiej, tak są do tej pory. Także w popołudniowym szczycie dojazd od Wysockiego do Kondratowicza zajmuje kilka cyklów świateł.

A jakie są wasze obserwacje? Czy światła poprawiły ruch na skrzyżowaniach? Czekamy na komentarze pod artykułem i na maile: redakcja@targowek.to

W tych miejscach zmodernizowano światła / Mapa © użytkownicy OpenStreetMap, CC-BY-SA
PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Nowa technologia zmniejszy korki?

 • 5 stycznia 2012 o godz. 11:32

  Wysockiego/Bartnicza – światło zielone do lewo skrętu jest strasznie krótkie, przejedzie 1, max 2 autobusy, osobówki może z 4,5 jak ktoś nie zaśnie na światłach, nie można dodać 3,4 sekund do zielonego ?? Wcześniej (bez lewoskrętu) było o wiele lepiej.

 • 18 stycznia 2012 o godz. 13:36

  Rano Bazyliańską w kierunku Kondratowicza czekałem trzy cykle świateł żeby przejechać skrzyżowanie z Rembielińską. Trochę długo.

 • 25 stycznia 2012 o godz. 13:27

  zmiany są dobre,tylko można by lepiej wyregulować światła….
  wydłużyć 30 sekund czas „zielonego” dla jadących w stronę trasy RANO
  i dla wracających z trasy po g. 16:30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.