Nowy trener GKP Targówek

0
Share

Transfer bramkarza Damiana Karczmarczyka, to niejedyna zmiana w GKP Targówek przed zbliżającą się rundą wiosenną. Zespół opuścił właśnie trener Sergiusz Wiechowski. Jego miejsce zajął Krzysztof Etmanowicz, były trener Legii Warszawa.


Sergiusz Wiechowski / fot. GKP Targówek

Sergiusz Wiechowski od poniedziałku będzie asystentem trenera Pogoni Szczecin Marcina Sasala, z którym spróbuje awansować do Ekstraklasy. Wiechowski wraca zatem do klubu, w którym grał w latach 2000-2001. Jako trener na Targówku spędził dwa sezony. To za jego kadencji GKP awansowało do IV ligi, w której jest liderem z dużymi szansami na awans do wyższej klasy.

Postara się o to Krzysztof Etmanowicz, który zajmie stanowisko Wiechowskiego. 53-letni trener to był piłkarz warszawskich klubów Legii, Polonii, a także Olimpii Poznań i czeskiego Šklo Union Teplice. Od zakończenia kariery piłkarskiej pracuje jako trener: najpierw w Polonii,  później opiekował się juniorami Legii. W sierpniu 1991 roku został trenerem pierwszego zespołu tego klubu i obronił go przed spadkiem z pierwszej ligi. W następnym sezonie Etmanowicza zastąpił Jerzy Wójcik i rozpoczęło się pasmo sukcesów klubu w europejskich pucharach.

Po Legii Etmanowicz pracował w wielu mniejszych zespołach m.in. w Marcovii Marki, Zniczu Pruszków, Narwi Ostrołęka, a ostatnio Huraganie Wołomin.

Przeczytaj o transferze Damiana Karczmarczyka do Śląska Wrocław

Źródło: GKP Targówek, Głos Szczeciński, Wikipedia

 

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx