Paszport "Polityki" dla dziewczyny z Targówka | | targowek.info

Paszport „Polityki” dla dziewczyny z Targówka

Wczoraj wieczorem tygodnik „Polityka” przyznał swoje doroczne nagrody. Co łączy Julię Marcell, laureatkę kategorii „Muzyka popularna 2011”, z naszą dzielnicą?

Fot.: myspace.com/juliamarcell

Julia Marcell została nagrodzona „za udowodnienie, że karierę w muzyce pop można robić samodzielnie i na własnych zasadach”, a także „za w pełni autorskie i nowoczesne podejście do tworzenia muzyki”. Tłumacząc to na język polski: za robienie bardzo dziwnych piosenek.

Tak naprawdę panna Marcell nazywa się Julia Górniewicz, ma 29 lat i pochodzi z Olsztyna. Swoje piosenki śpiewa po angielsku, zaś nagrywa je w Niemczech, w których też obecnie mieszka.

A gdzie w tym wszystkim jest miejsce na Targówek? Ano w jej ostatnim teledysku do piosenki „Matrioszka”, do którego plenery nakręcone zostały właśnie u nas – ponad targówkowskimi blokami i na tzw. „polu PGR” między ul. Gilarską a Cmentarzem Bródnowskim. Z resztą popatrzcie sami:

A nie mówiliśmy, że Julia Marcell robi bardzo dziwne piosenki?

Tak czy siak, pani Julii oczywiście gratulujemy nagrody i ponownie zapraszamy na Targówek!

Więcej o Paszportach „Polityki” przeczytacie tutaj.

PRZECZYTAJ TEŻ:

3 komentarzy na temat “Paszport „Polityki” dla dziewczyny z Targówka

  • 18 stycznia 2012 o godz. 14:44

    ciekawe ile razy wdepnela w kupe na tym polu:) a na marginesie: bardzo fajnie, ze jest taka stronka o targowku. powodzenia!

  • 19 stycznia 2012 o godz. 11:55

    Czy każda piosenkarka musi dziś imitować Lady Gaggę? Musi zgrywać psycholkę? I sama być, bądż tancerki mieć rozebrane? Za co ta nagroda? Za bezmyślne naśladownictwo?

  • 19 stycznia 2012 o godz. 12:24

    fajne, dla mnie bardziej jak bjork, btw troche sie nakrecili – podnosniki, steadycamy.. fajnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.