Sensacyjny transfer GKP Targówek

0
Share

Niestety, chodzi o osłabienie drużyny, a nie o wzmocnienie, ale i tak jest powód do dumy. Dotychczasowy bramkarz Targówka stanie między słupkami lidera Ekstraklasy i aktualnego wicemistrza Polski Śląska Wrocław.  Zapowiada się obiecująca kariera młodego zawodnika.


Zapamiętajcie to nazwisko: Damian Karczmarczyk ma dopiero 17 lat, ale imponuje już swoją grą i warunkami fizycznymi (195 cm wzrostu, waga 80 kg). Wieść o jego talencie obiegła już Polskę i młodym zawodnikiem zainteresowali się trenerzy Ślaska Wrocław. Oficjalna strona lidera Ekstraklasy podała, że Kaczmarczyk został właśnie wypożyczony na pół roku z opcją definitywnego transferu.

Piłkarz od tygodnia trenuje już ze Śląskiem. Tak mówi o nim Józef Klepak, skaut wrocławskiego klubu:

Testowaliśmy go pod koniec minionej rundy, wziął nawet udział w gierce wewnętrznej pierwszej drużyny. Wypadł na tyle dobrze, że postanowiliśmy go wypożyczyć na pół roku z opcją transferu definitywnego. Damian będzie grał w Młodym Śląsku, ale trenował z pierwszą drużyną.

To duży sukces, bo Śląsk Wrocław od kiedy jego właścicielem jest Zygmunt Solorz-Żak, nie oszczędza na piłkarzach. Nowymi kolegami Damiana Karczmarczyka z szatni są reprezentanci Polski z doświadczeniem w dobrych europejskich klubach Sebastian Mila i Przemysław Kazimierczak, a jego umiejętności w bramce na treningach będą sprawdzać holenderski snajper Johan Voskamp czy Argentyńczyk Cristian Omar Diaz. No i trudno przecenić też szansę trenowania pod okiem legendy polskiego futbolu Oresta Leńczyka.

Dla klubu z Kołowej wypożyczenie Damiana Karczmarczyka oznacza osłabienie w bramce, ale i fakt że w piłkarskim światku robi się głośno o marszu GKP Targówek w górę kolejnych faz rozgrywek. W ostatnich sezonach drużyna pod wodzą Sergiusza Wiechowskiego pnie się w górę i obecnie jest zdecydowanym liderem IV ligi. Jeśli utrzyma formę na wiosnę, po raz pierwszy w prawie 60-letniej historii awansuje do III ligi.

Poprzednim piłkarzem, który z GKP Targówek trafił od razu do Ekstraklasy był Marcin Smoliński. Popularny „Smoła” przeszedł w 2004 roku do Legii Warszawa. Obecnie gra w ŁKS Łódź.

Damian Karczmarczyk już w Śląsku Wrocław / fot. slaskwroclaw.pl

 Źródło: www.slaskwroclaw.pl

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx