Tajemniczy ogród nabiera kształtów [zdjęcia]

4
Share

Łagodna zima sprzyja remontowi podwórka przy Naczelnikowskiej 50 na Targówku Fabrycznym. Architekci i urbaniści zmieniają je w tajemniczy ogród. Widać już pierwsze efekty.

Jeszcze niedawno podwórko u zbiegu ruchliwych ulic Naczelnikowskiej i księcia Ziemowita straszyło koleinami i gigantycznymi kałużami (pisaliśmy o tym miesiąc temu). Dzięki łagodnej zimie remont idzie pełną parą i dziś przy samym skrzyżowaniu można już przysiąść na nowych ławkach. Gotowe jest m.in. ogrodzenie z drucianych koszy wypełnionych gruzem (fachowa nazywają się gabionami), które ma chronić podwórko przed hałasem.

Sam teren działki został podzielony na pięć części. Najbliżej kamienic są prywatne ogródki uprawiane przez mieszkańców. Dalej znajduje się wspólna przestrzeń potrzebna lokatorom, czyli śmietnik i podjazdy dla samochodów. Za nią mamy strefę buforową zieleni, dalej w kierunku ul. ks. Ziemowita jest oddzielony furtką teren półpubliczny, na który wstęp będzie także z zewnątrz. Widać tu już kształt „Piaskowego Jeziora” wokół którego wiosną wyrośnie szuwarowa roślinność. Piąta już część to właśnie nieogrodzony skwerek z ławkami na samym rogu ks. Ziemowita i Naczelnikowskiej. To to miejsce może stać się punktem spotkań mieszkańców osiedla i jego wizytówką.

Zobacz galerię zdjęć:

Projekt odNOWA realizuje stowarzyszenie na rzecz poprawy środowiska mieszkalnego Odblokuj, we współpracy z Grupą Pedagogiki i Animacji Społecznej Praga – Północ. Więcej o projekcie w biuletynie urzędu dzielnicy.

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx