Wielkie kłopoty GKP Targówek

4
Share

Klub sportowy z ulicy Kołowej ma poważne problemy finansowe. Właśnie zabrakło pieniędzy na wynajem sal dla grup młodzieżowych, więc – choć jest środek zimy – młodzi piłkarze będą trenowali tylko na dworze.

Fot.: www.gkptargowek.pl

W czasie, gdy drużyna seniorska GKP Targówek odnosi największe sukcesy w dziejach naszego dzielnicowego klubu (przypomnijmy – jest liderem piłkarskiej IV ligi i wiosną ma wielką szansę na awans do III ligi), młodsi zawodnicy  znaleźli się na skraju przepaści.

Zbigniew Bucoń, prezes GKP Targówek SKOK Wołomin, zadecydował że od 1 lutego 2012 roku klub rezygnuje z wynajmu hal oraz innych obiektów sportowych dla grup młodzieżowych. Dotyczy to wszystkich grup począwszy od rocznika 1994, aż po rocznik 2004 i młodszych.

Już od najbliższej środy zajęcia młodych piłkarzy będą prowadzone tylko na boisku GKP Targówek przy ul. Kołowej, ewentualnie na Orliku przy ul. Handlowej. Oczywiście odbędą się tylko wtedy, gdy temperatura nie będzie zbyt niska i  nie będą przeszkadzały opady atmosferyczne. Biorąc pod uwagę, że właśnie zaczęła się fala największych mrozów tej zimy, może to oznaczać zawieszenie treningów młodych piłkarzy na wiele tygodni.

O swojej decyzji prezes Bucoń poinformował w dramatycznym liście na stronie internetowej klubu. Pisze w nim m.in.: „Nie przychodzi mi to łatwo, ale wszyscy sympatycy GKP muszą wiedzieć o trudnej sytuacji naszego klubu. (…) Zaistaniała sytuacja jest spowodowana brakiem środków finansowych na działalność grup młodzieżowych. (…) W końcu musimy coś wspólnie zrobić dla dobra naszych pociech i zarazem adeptów piłki nożnej tak, by nadal mogły podnosić swoje umiejetności w naszym klubie!!!” (pisownia oryginalna). Jutro, w niedzielę 29 stycznia o godz. 18,  w klubowej kawiarni odbędzie się nadzwyczajne zebranie trenerów, asystentów i rodziców młodych piłkarzy, na którym zarząd klubu poda więcej szczegółów dotyczących zaistniałych kłopotów.

Równocześnie Zbigniew Bucoń zapewnia, że sytuacja drużyn seniorskich (IV ligi, rezerw i oldbojów) nie zmieniła się i treningi będą się odbywały w niezmienionym trybie.

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx