Znana aktorka czytała dzieciom

3
Share

Gwiazdy kina, teatru i telewizji przyjeżdżają na Targówek czytać bajki w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Wczoraj nasze dzieciaki odwiedziła aktorka Klementyna Umer.

Częścią akcji „Cała Polska czyta dzieciom” jest odbywający się raz na miesiąc „Tydzień czytania dzieciom na Targówku”. Jego celem jest zwrócenie uwagi młodemu pokoleniu, wychowywanemu na komórkach i komputerach, na wartości przekazywane przez tradycyjne książki.

W czwartek przedszkole nr 81 przy ulicy Barkocińskiej odwiedziła Klementyna Umer, aktorka teatru „Rampa” . Przeczytała dzieciakom ze starszych grup (4- i 5-letnim) bajkę Hansa Christiana Andersena „Brzydkie kaczątko”. Spotkanie z nią było dla dzieci szczególnie ciekawe, ponieważ aktorka nie tylko gra w teatrze „Rampa” w spektaklach dla najmłodszych (m.in. „Wielka wyprawa”, „Złota kaczka”), ale także regularnie dubbinguje bajki dla dzieci (np. „Roztańczona Angelina”, „Truskawkowe Ciastko”, „Pingwiny z Madagaskaru”) . Przedszkolaki mogły więc na własne oczy spotkać osobę, którą niemal codziennie słyszą w swoich ulubionych kreskówkach.

W akcji czytania dzieciom na Targówku uczestniczą też inne placówki. W ostatnich tygodniach w szkole podstawowej nr 52 przy ul. Samarytanka czytali bajki m. in. aktorki Anna Powierza i Katarzyna Żak, aktor Mateusz Damięcki, oraz (krótko przed świętami Bożego Narodzenia) znany prezenter tv Krzysztof Ibisz.

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx