Będzie tramwaj na Targówku? I to nie na św. Wincentego!

13
Share

Tramwaje Warszawskie sprawdzają, czy da się połączyć ich sieć z budowaną za parę lat linią metra w naszej dzielnicy. Kto wie, może niedługo zobaczymy tramwaje na Trockiej, Ossowskiego czy Handlowej!

O ile do tej pory trwała dyskusja, czy poprowadzić tory tramwajowe ul. Budowlaną i sw. Wincentego w stronę Białołęki, okazuje się, że Tramwaje Warszawskie poważnie rozpatrują też inne rozwiązania. Tę dość sensacyjną informację przekazuje dzisiejsza „Gazeta Stołeczna„.

Otóż za niemal 175 tys. zł krakowska firma IMS ma sprawdzić, czy i jak można by przedłużyć obecną linię tramwajową z ul. Stalowej na Pradze w stronę Targówka. Projektanci będą badać aż osiem wariantów przebiegu torów tramwajowych. Kilka z nich zakłada ich wydłużenie do obecnej pętli autobusowej na Targówku (albo przez wschodnią, albo przez zachodnią część osiedla wzdłuż ul. Ossowskiego i Handlowej). To oznacza, że tramwaje zatrzymają się tuż obok przyszłej stacji metra na ul. Trockiej. Są też warianty, które idą jeszcze dalej – do połączenia torów ze Stalowej z planowaną (i oprotestowaną) linią na skrzyżowaniu ul. św. Wincentego i Matki Teresy z Kalkuty (dawna Budowlana na Bródnie), niedaleko przyszłej stacji metra na ul. Kondratowicza.

Najmniej rewolucyjna wydaje się wersja zakończenia nowej trasy tramwajów niewiele ponad pół kilometra dalej od pętli u zbiegu Stalowej z Czynszową. Chodzi o okolice hipermarketu Tesco w al. „Solidarności” i linii kolejowej z bardzo pożądaną w tym miejscu (ale nie planowaną nawet teoretycznie) stacją pociągów podmiejskich.

Przed wskazaniem najlepszej trasy tramwajowej planiści mają przebadać, skąd i dokąd jeżdżą teraz pasażerowie w całej okolicy i przygotować prognozy na 25 lat. Wyniki ich pracy powinniśmy poznać za rok.

Więcej przeczytacie w dzisiejszej „Gazecie Stołecznej”.

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx