Bródno w budowie: nowe inwestycje w dzielnicy

8
Share

Na Targówku Mieszkaniowym powstają głównie mniejsze, kameralne budynki. Na Bródnie deweloperzy budują z większym rozmachem. Zobaczcie inwestycje, które zmieniają krajobraz osiedla.

Opisaliśmy już inwestycje mieszkaniowe na Targówku, teraz czas na Bródno. Do 15–piętrowych bloków czy rozległych osiedli niskich domków zaraz wprowadzą się (albo właśnie się wprowadziło) tysiące osób. Witamy!

Różopol

Inwestycja Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno nosi nazwę po historycznej wsi (później osiedlu) Różopol, która znajdowało się mniej więcej przy dzisiejszej Modlińskiej i została włączona w granice Warszawy już po I Wojnie Światowej. W Miejskim Systemie Informacji Różopol został wchłonięty przez Żerań, teraz zapomniana nazwa ma szansę przetrwać dzięki budowie osiedla.

Budynek Różopol powstaje w ważnym punkcie dzielnicy, na rogu ul. Rembielińskiej i ul. Kondratowicza, przy wciąż planowanej końcowej stacji drugiej linii metra. O gustach się nie dyskutuje, ale w tym przypadku trzeba przyznać, że wygląd zewnętrzny nie jest najmocniejszą stroną inwestycji.

Różopol – widok od strony skrzyżowania Kondratowicza i Rembielińskiej / materiały inwestora

Różopol – widok od strony Kondratowicza / materiały inwestora

Ważniejsze jednak niż wygląd są powierzchnie usługowe w parterach, które Różopol ma, w przeciwieństwie do większości inwestycji opisanych poniżej. Na osiedlu jest aż osiem oddzielnych lokali, z czego siedem już znalazło kupców.

W wielkim budynku powstaną 122 mieszkania wielkości od 29 do 98 m², do tych na parterze przypisane są ogródki. Dla mieszkańców zaprojektowano 142 miejsca postojowe w garażu podziemnym oraz 24 miejsca postojowe przy budynku.

Strona inwestycji Różopol

Budowa budynku Różopol w styczniu 2012 / fot. targowek.to

 

Inwestycja Kondratowicza

Ten budynek, gdy już powstanie, na dobre zmieni panoramę Bródna. Firma APM Development  chce zbudować w pobliżu skrzyżowania Kondratowicza ze św. Wincentego dwa 15-piętrowe wieżowce połączone pięciopiętrowym łącznikiem. Budynek stanie około stu metrów od skrzyżowania w kierunku Lasku Bródnowskiego, czyli tuż obok osiedla niskich domów Park Leśny.

Mieszkańcy tego ostatniego protestowali przeciwko tak dużej inwestycji pod oknami, dlatego budowa opóźniła się o kilka lat. Według obecnych zapewnień dewelopera budynek ma być gotowy na przełomie 2013/2014 r. W drugiej połowie 2012 r. przedstawiona zostanie oferta mieszkań, wtedy też ma się zacząć sprzedaż.

Chętni pewnie się znajdą, bo inwestycja powstaje tuż obok planowanej stacji metra. W okien części lokali będzie widok na Las Bródnowski i Zacisze, a pod budynkiem nad Kanałem Bródnowskim wkrótce ma być gotowy ładny skwer. Teren budynku będzie oczywiście zamkniętą i strzeżoną enklawą, Miejsca parkingowe zaplanowano w dwupoziomowym garażu podziemnym, połączonym windami z wyższymi kondygnacjami.

Strona inwestycji Kondratowicza

Projetk Kondratowicza / materiały inwestora

Osiedle Park Leśny

Najwięcej nowych inwestycji w dzielnicy powstaje właśnie wzdłuż ul. św. Wincentego i na terenie otuliny Lasu Bródnowskiego. Obok siebie wyrosło  tu kilka nowych osiedli. Wśród nich kolejne etapy Parku Leśnego.

Inwestycja firmy Agmet zaprojektowana została w pracowni nieżyjącego już Stefana Kuryłowicza. Budynki choć gęsto poustawiane i szczelnie zagrodzone, szanują bezpośrednie sąsiedztwo lasu. Mieszkańcy skrajnej części osiedla do ściany Lasu Bródnowskiego mają dosłownie kilka metrów.

Budowę osiedla podzielono na kilka etapów. Niedawno zakończyła się budowa etapu VII, ale dopiero w trzecim kwartale 2012 roku gotowy ma być etap V. Budynki najbliżej lasu mają ledwie po cztery kondygnacje. W kolejnym, piątym etapie zabudowa stopniowo pnie się w górę, żeby przy św.Wincentego osiągnąć sześć kondygnacji. W etapie V powstanie 137 mieszkań.

Strona osiedla Park Leśny

Osiedle Park Leśny / materiały inwestora

 

Klonowa Aleja

Dość podobnym projektem jest Klonowa Aleja firmy Orco, tej samej która buduje przy Dworcu Centralnym słynny żagiel Daniela Libeskinda. Osiedle na Bródnie, tak jak Park Leśny, także ciągnie się między Lasem Bródnowskim a św. Wincentego, ale bliżej Centrum Handlowego Targówek i Malborskiej.

Trzypiętrowe domy deweloper reklamuje jako ekologiczne. Dzięki 108 kolektorom słonecznym rachunki za ogrzanie wody mają być do 20 proc. niższe. Na osiedlu zmieściły się 284 mieszkania. Miedzy budynkami biegną alejki obsadzone klonami, stąd nazwa osiedla.

Strona osiedla Klonowa Aleja

Klonowa Aleja firmy Orco / materiały inwestora

 

Klonowa Aleja firmy Orco / materiały inwestora

 

Park Tivoli

To także osiedle przy św. Wincentnego, tyle że powstało po przeciwnej stronie arterii. Ostatnio zostało zasłonięte pawilonami usługowymi i szpitalem SwissMed zbudowanymi przy samej ulicy. Inwestorem osiedla siedmiu czterokondygnacyjnych budynków (280 mieszkań) byli Duńczycy z koncernu TK Operations. Stąd nazwa – Tivoli to słynny  park rozrywki w Kopenhadze.

Tivoli zasłynęło z protestu mieszkańców, którzy długo mieli wywieszona na balkonach transparenty z hasłem „Deweloper nas oszukał”.  Poszło o plac zabaw, który mieszkańcy mieli obiecany na wyłączność. Już w trakcie budowy osiedla okazało się, że inwestor przeszarżował z grodzeniem i nie może zaanektować terenu nad samym Kanałem Bródnowskim (prawo zabrania grodzenia cieków wodnych). Kompromisowym rozwiązaniem było zbudowanie zewnętrznej  furtki, tak żeby z placu zabaw w ciągu dnia mogły korzystać także dzieci ze starych bloków. Pomysł tak nie spodobał się mieszkańcom, że postanowili się oflagować.

Forum mieszkańców Osiedla Tivoli

Park Tivoli widać po lewej stronie zdjęcia. W środku nowe pawilony przy św. Winctego, po prawej stronie ulicy przed Lasem Bródnowskim Osiedle Klonowa Aleja / fot. targowek.to

Praga Square

Na szczęście na Bródnie powstają także mniejsze inwestycje, takie jak Praga Square przy ul. Goworowskiej 17. Pytania dlaczego inwestycja w sercu Bródna ma w nazwie „Praga” kierujcie do dewelopera, firmy Unidevelopment.

Praga Square to kameralny budynek, w którym znajdzie się tylko 11 mieszkań o powierzchniach od 48 do 144 m² oraz jeden lokal usługowy. Na uwagę zasługuje duże mieszkalne studio ze skosami na ostatniej kondygnacji.

Strona inwestycji Praga Square

Wnętrze studio w Praga Square / materiały inwestora

 

Praga Square / materiały inwestora

Krzywińska 15

W tej samej okolicy powstała też kamienica przy ulicy Krzywińskiej 15 firmy WGE Development. Poprzedni inwestor podpierał się Pragą w nazwie, ten podkreśla w opisie, że budynek leży „pięć minut od planowanego Mostu Krasińskiego”.

W czteropiętrowym budynku z antresolą i garażem podziemnym zmieściło się 27 mieszkań o powierzchniach od 32 do 120 m², każde z balkonem i miejscem w garażu podziemnym.

Strona inwestycji Krzywińska 15

Krzywinska 15 / materiały inwestora

 

 Julianowska 38 ?

Rejon dwóch ostatnich inwestycji kusi deweloperów, którzy wykupują tu działki, czasem burzą starą zabudowę i wstawiają w ich miejsce nową. Kolejna kamienica może powstać przy Julianowskiej 38, gdzie firma  WGE Development sprzedaje niewielką działkę pod zabudowę wielorodzinną. Ogłoszenie

Inwestycje mieszkaniowe na Zaciszu już wkrótce na targowek.to

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx