Cudzoziemcy zmuszali kobietę do prostytucji

9
Share

Ciąg dalszy konfliktu z Romami na Zaciszu. Policja złapała tam dwóch mężczyzn, którzy zmuszali do prostytucji młodą kobietę.

Zacisze jest zielone, ciche i spokojne – ale nie w części „za Radzymińską”, na granicy z Elsnerowem. O konflikcie mieszkańców z mieszkającymi tam bułgarskimi Romami informowaliśmy już jakiś czas temu.

Jeden z zatrzymanych braci D. Fot. Policja

Na początku lutego na zaciszańskiej ulicy Fersta policjanci zatrzymali do kontroli drogowej auto. W środku znajdował się pochodzący z południa Europy Atanas D., jego młodszy brat oraz młoda kobieta. Podczas kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą Atanas nie miał prawa jazdy. Lecz to bylo najmniejsze z jego przewinień. Atanas D. posiadał bowiem za to kilka porcji amfetaminy i był pod jej wpływem. Co więcej, kobieta powiedziała policjantom, że mężczyźni od jakiegoś czasu grożą jej uszkodzeniem ciała. Ale i to nie był koniec.

Cała trójka trafiła do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Kobieta po złożeniu zeznań została zwolniona do domu. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnej izbie zatrzymań. Śledztwo wykazało, że obaj bracia D. od kilku miesięcy nakłaniali młodą kobietę do uprawiania prostytucji i czerpali z tego korzyści majątkowe. Policja podlicza, że zarobili na niej 20 tysięcy złotych oraz 1000 dolarów!. Gdy kobieta w końcu odmówiła im „współpracy”, zaczęli jej grozić.

Atanas D. usłyszał w prokuraturze cztery zarzuty: posiadania narkotyków, kierowania autem pod ich wpływem, usiłowania wymuszenia rozbójniczego oraz nakłaniania do uprawiania prostytucji oraz czerpania z tego korzyści majątkowych. Jego bratu został postawiony jeden zarzut, który dotyczył usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Na wniosek prokuratury sąd dziś aresztował obu mężczyzn na trzy miesiące.

O pochodzących z Bułgarii Romach na Zaciszu przeczytacie tutaj.

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx