Factory Annopol – zbudują nam największy outlet w Warszawie

6
Share

Pod oknami mieszkańców Bródna w ciągu roku wyrośnie największy outlet w  mieście. Wykonawca wszedł już na plac budowy.

 

Choć formalnie sklep powstanie w granicach Białołęki, to swoimi zaletami i wadami obdarzy głównie mieszkańców Bródna. Outlet – czyli centrum handlowe z przecenionymi ubraniami, np. z końcówek serii – powstanie na dużej, pustej działce przylegającej do Trasy Toruńskiej, tuż za wiaduktem ul. Rembielińskiej. Od Bródna będzie go więc dzielił jeden przystanek tramwajowy lub trzy minuty spaceru. A mieszkańcy bloków przy Toruńskiej będą mogli śledzić budowę z okien.

Factory Annopol powstanie tuż przy Trasie Toruńskiej. Na dole widać bloki na Bródnie / materiały inwestora

Spółka Neinever pochwaliła się we wtorek, że właśnie przekazano plac budowy generalnemu wykonawcy – firmie Budimex. Nowe Factory będzie pierwszym centrum outlet we wschodniej części miasta, a jednocześnie największym – pod względem powierzchni handlowej – w Warszawie.

W Factory Annopol Warszawa na 19 700 mkw znajdzie się 120 lokali z ofertą popularnych polskich i międzynarodowych sieci handlowych, przed budynkiem będzie się mieścił parking dla 1400 samochodów. Na wizualizacjach widać, że przed centrum handlowym od strony wiaduktu na Rembielińskiej powstanie skwer z zielenią.

Widok na centrum z wiaduktu / pracownia APA Wojciechowski

„Dziesięć lat po uruchomieniu w Ursusie pierwszego centrum wyprzedażowego w Polsce, budujemy już drugie Factory w Warszawie – tym razem na prawym brzegu Wisły. Ta część miasta dynamicznie rozwija się w ostatnich latach, dlatego postanowiliśmy wzbogacić jej ofertę handlową o dobrze zlokalizowane i skomunikowane centrum outlet na Białołęce” – mówi Barbara Topolska, dyrektor generalna NEINVER Polska.

Otwarcie centrum zaplanowano na pierwszy kwartał 2013 roku.

Wśród najemców FACTORY Warszawa Annopol znajdą się m.in: Tommy Hilfiger, Brand, Lee Cooper, Levis, Reserved, Mohito, Cropp, House, VistulaRey Jay, Cross, Big Star, MC Arthur, Soda, Face Just Be Yourself, Tom Tailor, Sabra, 4F , Vero Moda, Wrangler/Lee, Digel, Willsoor, Gatta, Clarks, Kazar, Ochnik, Salamander, VIP Collection, Wittchen, Ko-ara, InMedio, Reebok, Campus, Dajar, Coffee Heaven i Empik Café.

FACTORY Annopol jest pierwszym w Polsce obiektem handlowym, który już w trakcie projektowania został poddany certyfikacji BREEAM, potwierdzającej jego ekologiczny charakter. Projekt budynku przygotowało biuro architektoniczne APA Wojciechowski.

FACTORY Warszawa Annopol / materiały prasowe

 

FACTORY Warszawa Annopol / pracownia APA Wojciechowski

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx