Wydarzenia kulturalne na Targówku: Dotacje rozdane

2
Share

Kino w parku czy może teatr na trawie przy Domku Herbacianym? Ratusz rozdzielił pieniądze na projekty kulturalne w 2012 roku. Zobaczcie, kto, ile i na co dostał.

 

W sumie organizacje pozarządowe dostaną na cele związane z kulturą 125 tys. zł dotacji. Oczywiście że to o wiele za mało, ale skargi wysyłajcie na adres Rady Warszawy, bo to ona ostatecznie zatwierdza budżet przygotowany przez Prezydent Miasta. My przyglądamy się temu, jak urząd rozdzielił pieniądze między organizacje z Targówka startujące w konkursie. Na razie znamy tylko sumy i nazwy projektów, szczegóły trzymane są w tajemnicy.

Kino plenerowe w ramach Filmowej Stolicy Lata

Wiadomo, że w Parku Bródnowskim powstanie kino plenerowe. Filmy wyświetlała będzie Fundacja Rozwoju Sztuki Filmowej, która dostała na ten cel 26 tys. zł. W poprzednich latach filmy pokazywano raz w tygodniu przez całe lato. Bardzo dobry pomysł na spędzenie miłego wieczoru, o ile oczywiście nie pada.

Bródno w ogóle powinno być zadowolone z tegorocznych dotacji, bo w tutejszym parku powstanie też drugi projekt i to będzie nowość. 25 tys. zł przeznaczono na imprezy o nazwie 15 Weekendów Wokół Domku Herbacianego. Domek na pewno znacie: to aluminiowa, przewrócona kostka, w środku której znajduje się kawiarnia. Jest tak mała, że weekendy odbywały się będą na trawie wokół niej. Pieniądze dostała Fundacja Rozwoju Teatru „Nowa Fala”, czyli pewnie będzie teatralnie.

Największym wygranym tegorocznego konkursu na dotacje jest Fundacja Monte Wideo Foto. Dostała pieniądze na aż dwa projekty. Pierwszy to Komórkowa Telewizja Osiedlowa Ktoś z Targówka (30 tys. zł) Drugi projekt to Międzyblokowe Spotkania Filmowe (10 tys. zł). Nie wiemy jeszcze co to będzie, ale mamy nadzieję, na coś fajnego.

W tym roku będziemy też mieć na Targówku Majówkę – tak nazywa się kolejny projekt. Za 15 tys. zł. zorganizuje ją Stowarzyszenie Katedra Kultury, zajmujące się animacją kultury. Zgadujemy, że wydarzenie odbędzie się w maju.

Dwie ostatnie dotacje przypadły uznanym markom w naszej okolicy. 10 tys. zł trafi do działającego od 15 lat przy parafii św. Marka Ewangelisty teatru dziecięcego Raj.

9 tys. zł przypadnie Fundacji AVE na projekt o tajemniczo brzmiącej nazwie „Re re kum kum”. Fundacja Ave  znana jest z chóru o nazwie Avetki i to może mieć związek z kumkaniem. Fundacja robi też bardzo fajne spływy kajakowe Wisłą. Tyle że środowisko Avetek wywodzi się z Białołęki. Wygląda na to, że w tym roku zorganizują coś także  u nas.

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx