Multimedialne centrum przy Trockiej? Dobry pomysł, ale… | | targowek.info

Multimedialne centrum przy Trockiej? Dobry pomysł, ale…

Nowoczesna, multimedialna biblioteka mogłaby powstać  na wolnej działce na Targówku, a dzielnicę nie kosztowałoby to ani złotówki. Ale inwestor chce czegoś w zamian.

 

Chodzi o dzielnicowe multicentrum na wzór wybudowanej  rok temu Mediateki Start-Meta przy ul. Szegedyńskiej  na Bielanach. To nowoczesna, w pełni skomputeryzowana instytucja kultury. Oferuje mieszkańcom książki, ale też tysiące multimediów, czyli filmów i plików dźwiękowych. Do tego Mediateka jest miejscem różnego rodzaju wydarzeń: są tu koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, atrakcje dla dzieci.

Medtiateka na Bielanach / fot. mediateka.waw.pl

Od kilku lat podobny obiekt chciałaby wybudować spółdzielnia mieszkaniowa RSM Praga. Spółdzielcy upatrzyli sobie dużą wolną działkę wzdłuż ul. Trockiej (między blokami przy Zamiejskiej a szkołą), ale nie chcą inwestować charytatywnie. W zmian chcą dostać grunt i wybudować na nim budynki mieszkalne, w których znalazłoby się miejsce na mediatekę i inne lokale usługowe.

Władze miasta i dzielnicy deklarowały, że są zainteresowane takim pomysłem. W siedzibie RSM Praga odbyło się nawet spotkanie z firmą projektującą tego typu obiekty. Jednak na razie nie przełożyło się to na konkrety. Spółdzielnia dla miasta jest podmiotem prywatnym i potrzebne jest partnerstwo publiczno-prywatne, a to w Warszawie to ciągle rzadkość.

Pomysł wydaje się dobry, tym bardziej, że Targówek Mieszkaniowy w przeciwieństwie do Bródna i Zacisza, wciąż nie ma swojego domu kultury. Tyle że nie znamy szczegółów projektu budynku jaki chciałaby wybudować spółdzielnia Praga.  Ile ma mieć pięter? Ile powierzchni zajęłaby w nim mediateka, a ile mieszkania?  Czy obok zmieści się bazarek, który musi się gdzieś wynieść z obecnej lokalizacji? Na te pytania wciąż nie znamy odpowiedzi.

Mediateka na Bielanach / fot. mediateka.waw.pl
Mediateka na Bielanach / fot. mediateka.waw.pl
PRZECZYTAJ TEŻ:

6 komentarzy na temat “Multimedialne centrum przy Trockiej? Dobry pomysł, ale…

 • 7 lutego 2012 o godz. 08:24

  Bardzo dobry pomysł pod warunkiem, że zmieści się tam bazarek !!!
  nie wyobrażam sobie, że po wybudowaniu II stacji metra nie bedzie Bazarku !
  Dom Kultury, Basen, miejsce ze sceną letnią, są bardzo potrzebne i chyba najistotniejsze w inwestycjach na przyszłość, ale nie kosztem Bazarku.
  Pomija sie Targówek Mieszkaniowy zainwestowano w szkoły jest ich 4 co świadczy że osiedle nadal ma młoda krew i potrzebuje inwestycji !

 • 7 lutego 2012 o godz. 11:55

  Dom Kultury Tak z takim centrum wtedy można zlikwidować biblioteki ale Bazerek musi być !!! i Basen potrzebny !!!

 • 7 lutego 2012 o godz. 13:22

  Jestem za problem jest z byłym właścicelem z mniejszości narodowej, który upomina się o teren ;( HGW wszystko odda swoim ?
  Brakuje Domu Kultury miejsca wspierającego np dla osób +50 i młodzieży ! i Basenu !!! inwestycji w GKP wszystko idzie w OSIR Polonez, ścieżek rowerowych połaczonych z już istniejącymi, Muszli koncertowej w Parku Wiecha tam są dwie fonntany po co ?
  ,zamiast fonntan i ładowania podatków obok gminy w małe miejsca pseudo rekreacyjne. Uregulowanie odwodnienie kanałku jest ważne, Bazarek też musi zostać bo jest potrzebny mieszkańcom !

 • 7 lutego 2012 o godz. 13:24

  Czy Radni to Czytają zamiast samemu dumać co by tu wywalić z Naszych podatków ? pod swoimi domami i gminą ? i jakie zaciągnać kredyty żeby uszczęśliwić deweloperów !

 • 7 lutego 2012 o godz. 14:52

  Multimedialne centrum – bardzo dobry pomysł.
  Proszę pamiętać i o miejscu dla BAZARKU TROCKA.
  Gdyby plan mógł być zrealizowany byłoby pięknie.

 • 7 lutego 2012 o godz. 16:44

  Dobry pomysł nawet oddac prywatnemu tylko zabezpieczyć się żeby się wywiazał z obietnic i był tam dom kultury zagospodarowany teren. Publiczno Prywatne inwestycje sa dobre jeśli nie wykłada się Państwowych środków ! a inwestycja służy mieszkańcom !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.