Nie będzie skrętu w lewo: „nie da się”

3
Share

Wprowadzenie skrętu z al. Solidarności w lewo zakorkują tę ulicę – twierdzą urzędnicy odpowiedzialni za organizację ruchu w mieście. Zatem z proponowanego ułatwienia nic nie będzie.

 

Chodzi o skręt w lewo w kierunku przejazdu kolejowego przy Kosmowskiej dla samochodów jadących  al. Solidarności z Targówka w stronę zamkniętej Targowej. Teraz kierowcy muszą jechać aż pod samą budowę metra, tam zawrócić i dopiero pojechać w prawo na przejazd przez tory na przedłużeniu Szwedzkiej.

Pomysł wprowadzenia od razu skrętu w lewo zaproponował dwa tygodnie temu radny Warszawy Marcin Rzońca (Ruch Palikota). Teraz dostał od urzędników odpowiedź. Wynika z niej, że dodatkowy zakręt zakorkowałby lewy pas ruchu w al. Solidarności. Zdaniem urzędników przed przejazdem na Kosmowskiej jest zbyt mało miejsca i przy zamkniętym szlabanie samochody ustawione w długiej kolejce mogłyby tamować ruch w al. Solidarności.

Dlatego urzędnicy odrzucili pomysł i radzą skręcać na Pragę już w Kraśnicką albo w Naczelnikowską. Łatwo powiedzieć, gorzej wykonać w godzinach szczytu.

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx