Targówek w budowie: inwestycyjny boom w dzielnicy | | targowek.info

Targówek w budowie: inwestycyjny boom w dzielnicy

Widmo zbliżającego się do Targówka metra ściąga do nas tłum deweloperów. Dawno w dzielnicy nie pojawiło się tak dużo nowych inwestycji mieszkaniowych. Przyglądamy się najciekawszym i najważniejszym z nich.

 

Sporo pisaliśmy o budowie wielkiego Osiedla Wilno na skraju dzielnicy, ale nowe mieszkania powstają także w innych jej punktach. Na inwestorów jak magnes działa zbliżające się metro i stosunkowo tanie jak na Warszawę ceny działek.  – Ostatnio bardzo ładnie buduje się na Targówku Mieszkaniowym – zauważa Konrad w komentarzu pod jednym z poprzednich artykułów. Przyjrzyjmy się tym inwestycjom.

Remiszewska

Ta inwestycja jest już gotowa i po firankach w oknach zgadujemy, że na dobre wprowadzili się już mieszkańcy. To mały, 5-kondygnacyjny (jedna podziemna) budynek przy pawilonie na ul. Handlowej (choć adres to Remiszewska ). Mieści tylko 12 mieszkań, ale – co bardzo ważne – na parterze ma aż cztery lokale użytkowe. Naszym zdaniem budynek ładnie wkomponował się w chaotyczną zabudowę okolicy, a dzięki sklepom na dolnej kondygnacji tworzy tkankę miasta, a nie jest kolejnym wygrodzonym gettem. Takie budynki na Targówku witamy w otwartymi rękami.

Inwestycja Remiszewska / fot. targowek.to

Inwestor – firma La Rocca Development – zapewnił mieszkańcom także odrobinę luksusu. Z ulicy nie widać, że na dachu budynku zaprojektowano ogród z wkomponowanym placem zabaw dla dzieci. To kameralne miejsce spotkań mieszkańców budynku, a do tego spora oszczędności energii. Zielone miejsce posiada właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu oszczędność energii grzewczej w porównaniu z dachami konwencjonalnymi waha się od 10% do 30% – według zapewnień dewelopera oczywiście. Dodatkowo dach wycisza też dźwięki dobiegające z zewnątrz.

Strona inwestycji Remiszewska

Handlowa 36

Podobny w skali budynek powstaje ledwie kilkadziesiąt metrów dalej przy ul. Handlowej 36. Tutaj inwestor – Grupa Inwest – buduje 8 mieszkań w budynku także nie wystającym wysokością poza zabudowę okolicy. Na kondygnacji -1 zaprojektowano garaż podziemny na 8 samochodów. Na pierwszej kondygnacji będą 2 lokale mieszkalne z ogródkami, na drugiej i trzeciej znajdą się po 3 mieszkania 2- i 3-pokojowe. Budynek ma być gotowy w trzeci kwartale 2012 roku.

Strona inwestycji Handlowa 36

Inwestycja Handlowa 36 / fot. targowek.to
Tak ma wyglądać inwestycja Handlowa 36 / materiały inwestora

W bezpośrednim sąsiedztwie tego budynku zwraca uwagę duża, pusta działka. Jeszcze latem stał tu opuszczony dawny zakład krawiecki. Został rozebrany i tylko patrzeć, jak wyrośnie tu nowa inwestycja.

Pusta działka u zbiegu Handlowej i Jana Szczepanika / fot. targowek.to

Kołowa 46

Idąc dalej wzdłuż tzw. obwodnicy Targówka dojdziemy do Kołowej, przy której pod numerem 46 powstaje inwestycja firmy Structur Concept. Zmieści się tu 14 mieszkań o metrażu od 53 do 82 m² 2-, 3- i 4-pokojowych, garaż podziemny z 17 miejscami oraz lokal usługowy na parterze. Tu także mieszkańcy mają ogródki lub duże zielone tarasy. Budowa ma się zakończyć 31 lipca 2012 roku.

Strona inwestycji Kołowa

Inwestycja Kołowa 46 / fot. materiały inwestora

Obwodowa

Przy tej inwestycji deweloper – firma COGIK – mile połechtał ego mieszkańców Targówka pisząc o budynku położonym „w jednej z najnowocześniejszych dzielnic Warszawy”. Choć akurat ten blok powstaje w nieco zaniedbanej okolicy za św. Wincentego. Na plus trzeba jednak zaliczyć, że w bezpośrednim sąsiedztwie nie ma wysokich bloków, a niska zabudowa jednorodzinna.

Skala tego budynku jest nieco większa: zaprojektowano w nim 39 mieszkań 1-, 2- i 3-pokojowych, miejsca garażowe znalazł się na kondygnacji podziemnej. Budowę zakończono w październiku 2011 roku, ale wciąż są mieszkania do kupienia. W styczniu deweloper ogłosił promocję.

Strona inwestycji Obwodowa

Inwestycja Obwodowa / materiały inwestora

Dalanowska 46

Tuż koło Lidla przy Borzymowskiej szybko powstał spory, ale elegancko wyglądający z zewnątrz budynek z adresem Dalanowska 46. Atutem – choć zapewne nie na wieczność – jest duża przestrzeń pola PGR za oknami.

Większość lokali to stosunkowo niewielkie mieszkania dwupokojowe o powierzchni od 37,5 do 53 mkw.  Są lokale trzypokojowe, a na ostatnich piętrach znajdą się dwa penthouse’y o powierzchni 175 mkw każdy. Lokale te otoczone zostaną zielonymi tarasami, a dostęp do nich odbywać się będzie przy pomocy prywatnych wind.

Budowa skończyła się na jesieni, ale wolne mieszkania jeszcze są. Deweloper – firma Prestige – otworzył niedawno nowe biuro sprzedaży.

Strona inwestycji Dalanowska 46

Osielde Dalanowska 46 / fot. materiały inwestora

Borzymowska 37

Rozpoczęcie tej inwestycji to gorąca wiadomość z ostatnich dni. Jeszcze jesienią stał tu stary ceglany domek. Dziś trwa już budowa, choć inwestycja nie wyrosła jeszcze ponad poziom gruntu.

Deweloperem jest firma FBH Emilian Twardziak, która do tej pory specjalizowała się remontach. W budynku znajdzie się 38 mieszkań, sprzedaż już trwa.

Strona inwestycji Borzymowska 37

Borzymowska 37 / materiały inwestora

Osiedle Motycka

Najwięcej nowych inwestycji w dzielnicy widać właśnie w okolicach ul. Borzymowskiej. Nie piszemy o budynku Targówek Plaza, bo ten już kilka lat temu powstał na skrzyżowaniu tej właśnie ulicy z Gościeradowską. Ale tuż obok powstało Osiedle Motycka. Inwestycję zaczęła firma Edbud, ale przed ostatecznymi odbiorami wpadła w finansowe tarapaty i upadła. Przyszli mieszkańcy zdołali się jednak zorganizować i dokończyć budowę już bez udziału dewelopera. Teraz czekają na ostatnie pozwolenia na wprowadzenie się.

Osiedle Borzymowska

W gorszej sytuacji są przyszli mieszkańcy innego budynku Edbudu znajdującego się ledwie kilkaset metrów dalej, przy Borzymowskiej. Ich też zaskoczyła upadłość dewelopera, ale ich budynek – choć już w stanie surowym – wymaga znacznie większych nakładów na wykończenie. Co będzie dale z inwestycją, nie wiadomo. W sieci można znaleźć fora niedoszłych mieszkańców Osiedla Borzymowska.

 

Inwestycje mieszkaniowe powstające na Bródnie i Zaciszu już wkrótce na targowek.to

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

25 komentarzy na temat “Targówek w budowie: inwestycyjny boom w dzielnicy

 • 2 lutego 2012 o godz. 09:02

  Pierwszym czynnikiem wyboru budowy jest Metro II i bardzo niski koszt działki pod budowe, taka sytuacja ma się tez do ceny za m2 na rynku wtórnym gdzie o 20-30% jest taniej wzglęcem dzielnic połozonych dalej od Centrum bloków z wielkiej płyty ale przy Metrze I. Moda na tamte dzielnice, duża przestrzeń do zabudowy i metro podniosły prestige tamtych miejsc. Niezasłużona opinnia o Targówku który, się zmienił i nie jest obecnie ani dzielnicą robotniczą ani bandycką, więcej napadów i kradzieży notuje centrum, mokotów, ursynów itp. Należy się cieszyć nowymi inwestycjami poprawi się wygląd już i tak odświerzonych bloków z Ramy H to nie wielka płyta ! a jest to duży argument za wyborem mieszkania ceny wzrosły na Targówku Mieszkaniowym o około 10% i są i Tak Tańsze od innych i rosną może i mieszkania czekają dłużej na kupno ale zyskuja na Wartości. Bo jak ktoś zweryfikuje powtarzane brednie o Targówku przyjedzie jego oczom ukazuje się podobne osiedle jak na Mokotowie z enklawą jaką Tworzy, zielenią i bezpieczeństwem. Pozdrawiam czekamy na zmiany ;)

 • 2 lutego 2012 o godz. 09:18

  Administracji i Gminie powinno zależeć na zagospodarowaniu terenów np parkingów włączając w to inwestycje deweloperów, tak jak na ulicy Gołwickiej dwa nowe bloki i przebudowany odnowiony parking blisko stacji metra II. posiadamy na Targówku dużo parkingów warto by przy okazji budowy zreorganizować pokomunistyczne środki uzyte do ich budowy i zmienić je w nowoczesne obkiety użyteczne dla wszystkich i przedewszystkim dla oka. Posiadamy ogromne tereny pod budowę tak żeby nie kolidowały z interesami mieszkańców. Modernizacja istniejących parkingów społecznych przy wsparciu dewelopera będzie korzystna dla obu stron. Czekam na II linie Metra i mam nadzieje że Administracja dokończy ocieplanie budynków ich odmalowanie tam gdzie były oocieplane dawno na części pozostały blachy nie wszędzie zmodernizowano balkony. wychodzi na to że robi się po tak zwanym łebku. A szkoda bo lepiej zrobić chyba raz a dobrze !

 • 2 lutego 2012 o godz. 12:12

  Ja się bardzo Ciesze, że się ruszyło i lokalizacja została doceniona ! Bezpieczniej, Taniej, jest Park, Teatr, Fitnesclub, sklepy, szkoły przedszkola, przychodnie słowem wszystko co do życia potrzebne. Dobra komunikacja dogodne przesiadki blisko do Centrum zielono. Dla zainteresowanych ceny mieszkań idą w górę :) wbrew trendom. Brakuje jeszcze basenu. Sąsiadka sprzedała mieszkanie w 3 miesiące 56m2 cena 6200 za m2 ceniła 6400 za m2. Rok wcześniej 5980 m2. Metro zrobi swoje.
  Już za 4 lata :)

 • 2 lutego 2012 o godz. 12:28

  Oprócz Basenu
  Nie ma Basenu !!! Kiedy Będzie Basen ??? i rozbudowa GKP tak jak Osir Targówek na Bródnie są dwa basenu u Nas 0 tam 70 tys mieszkańców a U nas 36 tys !

 • 2 lutego 2012 o godz. 14:04

  Dziękuję bardzo za artykuł:) Co do „Pusta działka u zbiegu Handlowej i Jana Szczepanika…” to tutaj budować będzie SBM „Merkury”. Krótka notka na ten temat jest na ich stronie (ale bez projektu)… Poza tym w tej okolicy: http://rsmpraga.pl/inwestycje/planowane-inwestycje/194.html

  Niestety wciąż brak ciekawych inwestycji ze strony miasta czy dzielnicy…Super rzeczy dzieją się np. na Saskiej Kępie (ogródek jordanowski, remont Francuskiej) czy oczywiście na Ursynowie. Na targówu niszczeje za to Park Wiecha.

  Dzielnica/Miasto chce poszerzyć Św.Wincentego – OK, ale czy wiecie, że chcą likwidować niektóre przejścia piesze naziemne na rzecz kładek i przejśc podziemnych….To ewidentne tworzenie barier architektoninczych dla ludzi. Takich rzeczy w środku miasta już się nie robi na świece…Przez takie pomysły miasto przestaje być przyjazne ludziom. Św. Wincentego przecież nie będzie trasą wylotową jak np. Radzymińska. Św. Wincentego powinno być jak KEN na Ursynowie, taki kręgosłup dzielnicy, wzdłuż którego jest życie. Ulica, która łączy a nie dzieli.

  Gorąco pozdrawiam.

 • 2 lutego 2012 o godz. 20:42

  o maly wlos bysmy sie wpakowali w ta borzymowska edbudu. na szczescie kiedy juz po zaliczce pietrzyly sie problemy z inwestycja wycofalismy pieniadze. zal mi tych ludzi, ktorzy jednak zostali. to byly bardzo tanie mieszkania i mysle, ze ludzie ktorzy je kupili zrobili to z braku alternatywy. a teraz zostali bez mieszkania, z kredytem:(

 • 3 lutego 2012 o godz. 09:18

  Do 2013 przbędzie na Targówku Mieszkaniowym około 1000 lokali a gdzie inwestycje ? Na Piotra Skargi Pawilon Widmo :( nie wiem czy to Gmina za niego Odpowiada czy Administracja, ale jest obleśny obok powstał Blok piękny nowy a Pawilon Masakra gryzie się to strasznie !

 • 3 lutego 2012 o godz. 09:30

  Kondrad zgadzam się z Tobą, Św Wincentego powinna być przebudowana i dostosowana jako ulica Łącząca Targówek Mieszkaniowy z Bródnem przyjzdna dla starszych osób odwiedzajcych np. cmentarz, przejezdnych do Skarba z Gór i nie korkująca się nawet w Sobotę ! planuj się inwestycje na terenach PGR może warto dostosowac ja do standardów na przyszłośc kładki to duży koszt ale moze tańszy niż pasy i światła !

 • 3 lutego 2012 o godz. 11:14

  Z tym Edbudem to rzeczywiście tragedia. Przykre, że budynek stoi już tak długo niewykończony. Najbardziej żal ludzi, którzy pokupowali tam mieszkania, pozaciągali kredyty i nie mają mieszkań.

  http://www.facebook.com/lulameeart – wyroby handmade z Zacisza

 • 3 lutego 2012 o godz. 12:42

  Dlatego należy kupować już wybudowane inwestycje ! z uregulowanym stanem notarialnym działki i inwestycji. Dzis przejeżdzałem i widze bardzo dużo wolnych przestrzeni do zabudowy 50% z nich musiałby jednak mieć wysokość 4 pieter maksymalnie. Czeka działka przy ulicy Radzymińskiej ogromny plac, przy gimnazjum na Trockiej Przy stacji benzynowej Radzymińska obok wiaduktu kolejowego. I jest mase parkingów które mozna tak przekształcić że zostana one zreorganizowane odnowione a obok powstanie blok. Handlowa róg Pratulińskiej, Przy Trockiej róg Zamiejskiej. Może RSM Praga i Gmina wytypują miejsca gdzie z udziałem developera oprócz zysków sprzedaży gruntów da się zmienić istniejące miejsca ( inwestycje w Zieleń, place zabaw, parkingi. Projekt Myszkowska II w którym miejscu dokładnie powstanie ???

 • 3 lutego 2012 o godz. 12:43

  PS. może warto zrobić temat drobne ogłoszenia żeby linki z reklama nie pojawiały sie na forum ;)

  Pozdrawiam

 • 3 lutego 2012 o godz. 14:53

  do Adama ad1.:
  Kładki są nieprzyjazne ludziom. Drogie w utrzymaniu. Przejście na drugą stronę np. do przystanku to masakra. Wyobraź Sobie codzienne wchodzenie na kładkę, w sytuacji kiedy spieszysz się do pracy…przystanek masz 50 metrów od domu, ale musisz wejść na kładkę…Co z matkami z dziećmi, osobami starszymi, niepełnosprawnymi itd. Kladki i przejścia podziemne psują przestrzeń miejską przyjazną dla ludzi. Psują olicę w której się znajdują. Kładki dzielą osiedla…

  do Adama ad2. Pawilon tzw „Kwadrat” to relikt. Będzie zburzony. RSM Praga planuje tam wybudowanie nowego budynku mieszklanego z funkcjami handlowymi na parterze. Projekt jest na stronie biura arch. http://www.qbiq-studio.pl. Wg mnie całkiem OK. Mają zacząc chyba w 2013 roku. Także, zmiany, zmiany…..:)

 • 3 lutego 2012 o godz. 15:44

  do Konrada :
  Zgadzam się co do kładek, osoby starsze, niepełnosprawne i matki z dzieckiem, wózkiem będa miały problem. Inwestycja na Piotra Skargi robi wrażenie !!! pozostanie centrala telefoniczna tpsy zgroza no ale zmiany zmiany idzie nowe. Jestem ciekawy czy wszystkie tereny posiada RSM Praga i czy przewidują sprzedaż działek deweloperom. Myszkowska II będzie na obecnym parkingu społecznym czy na placu między parkingami droga do 114 gdzie jest dziki nie strzeżony parking ?

 • 4 lutego 2012 o godz. 16:10

  RSM ma dosyć duże plany inwestycyjne na działkach, które należą do Nich. Nie sądzę, żeby planowali sprzedaż. Na Myszkowskiej II budynek ma powstać na terenie parkingu – ale szczegółowego obrysu tej działki nie znam. W ciągu kilku miesięcy teren inwestycji powinien być ogrodzony.

 • 4 lutego 2012 o godz. 16:51

  Dzięki za info

 • 7 lutego 2012 o godz. 11:49

  A czy coś wiadomo co z terenem przy ulicy Radzymińskiej naprzeciwko ZPT ??? wyburzono domy i teren stoi aż się prosi o zabudowę! miła tam budować RSM Praga tak samo działka przy Kufleskiej obok parkingu
  Cieszy mnie, że sie rozwija infrastruktura jest :)

 • 7 lutego 2012 o godz. 16:52

  No i proszę sprzedałam mieszkanie stało 3 miesiące ! Nowi właścicele zachwyceni Zielenią, Ciszą, Szkołą, lokalizacją, spokojnie zostaje tu w drugim :)
  Cena też wzrosła a i tak byli zadowoleni bo taniej niż w podobnym standardzie :) Zachwyceni, że będzie Metro i jest dobry dojazd ! i że nie przypuszczali że tu tak normalnie, bezpiecznie. Trzeba dementować i ostro krytykować osoby rozsiewąjce plotki na temat naszego Osiedla oglądali Wole, Mokotów i stwierdzili że najpierw cena ich zachęciła, a potem jak tu przyjechali to się zdziwili czemu taniej niż tam !

  Pozdrawiam z dumą chwalmy swoje !

 • 8 lutego 2012 o godz. 09:10

  Ktos już Tu pisał ! Potrzeba więcej Choinek tak iglaków cały rok są zielone mniejsze koszty sprzątania liści ( wydaje się to śmieszne ale sprawdzcie ile się na to wydaje wywóz liści !!! i ścieżek rowerowych !!! do Tego Basen i Dom Kultury !!! Tramwaj nie potrzebny !
  Metro Wystarczy !!! wywalają 175 tys zamiast za to posadzić Zieleń !!!! i zrobić ścieżki rowerowe !!! Wystarczy zobaczyć ile ludzi gdzie mieszka jakie są plany zagospodarowania równanie łatwe do analizy Tramwaj to można połączyć z Rondem Żaba ale przy wale do Szwedzkiej i tam zrobić stacje kolejową – przesiadkową do metra !!! a potem pomyśleć o białołece Metro za 3 mld wystarczy !!!

 • 8 lutego 2012 o godz. 10:40

  Nie dla tramwaju przez targówek Mieszkaniowy!

 • 20 marca 2012 o godz. 09:45

  Potrzebny Jest Basen na Targówku Mieszkaniowym taki jak Polonez bo muszelka to nieporozumienie ! 40 tys ludzi Stolica i Nie ma basenu przy GKP jest idealne miejsce !!! Za chwilę powstanie 400 nowych mieszkań i w planach drugie tyle a trzeba jechać samochodem lub autobusem 25 minut plus oczekiwanie 2 baseny zlokalizowane na Bródnie a TU korzystali by Mieszkańcy także Zacisza licznie przybywający do fitnesklubu !!!

 • 20 marca 2012 o godz. 10:24

  To sa pomysły na kolejne akcje po „odpicuj rurę”…. ściezki rowerowe i basen dla Targówka Mieszkaniowego….

 • 21 marca 2012 o godz. 10:07

  Do Pływaka Romka i KONRADA
  Dobry pomysł z basenem i ścieżkami Łączącymi sie i wykonanymi całościowo z asfaltu ! Odpicujmy Rury a potem nękajmy władze mam nadzieję że portal się włączy w tą akcje.

 • 11 kwietnia 2012 o godz. 11:54

  Parę dni temu wpadła mi w ręce gazeta propagandowa spółdzielni RSM Praga jaka to spółdzielnia demokratyczna ( banda emerytów w komisjach przyklepuje wszystko co zaproponuje zarząd, totalna samowola i widzimisię władz wybieranych przez ? zarabiających ? afery itp… ) rozwojowa jak jest cudownie i jak prężnie prowadzone są remonty ( fuszerka na każdym kroku, malowanie jak popadnie, ocieplenia jak wyjdzie itp.. ) co do inwestycji są tam podane adresy Kuflewska 6 ? ( zniszczą blaszaka ? Kuflewska Święciańska ( obok bloku blok ? ) Myszkowska II tu inwestycja potrzebna Likwidacja parkingu w 2014 obok Goławickiej, Wszystkie te inwestycje są potrzebne ale wybór lokalizacji ich liczba są jawną samowolą nomen omen podobno demokratycznej spółdzielni nie komunikujacej się ze spódzielcami tylko im komunikującycm i to dość w zagadkowym stylu nazywając mijesca koloniami przy danej ulicy. Relikty komunizmu pozostały, nawyki, układy i ten styl manipulacji społeczeństwem, Czy się obudzimy i pozakładamy Wspólnoty ? remonty będą adekwatne do kosztów a ich jakość będzie taka jak u developerów lub budynków zarządzanych przez wspólnoty mieszkaniowe przykład Gołwicka obok bazarku

 • 9 maja 2012 o godz. 00:55

  Targówek nam pięknieje, ale jest jeszcze kilka fajnych inwestycji mieszkaniowych o których autor nie wspomniał.
  Np. widziałem ciekawą na Targówku Mieszkaniowym przy ulicy Złotopolskiej – http://www.rezone.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.