Targówek w budowie: inwestycyjny boom w dzielnicy

24
Share

Widmo zbliżającego się do Targówka metra ściąga do nas tłum deweloperów. Dawno w dzielnicy nie pojawiło się tak dużo nowych inwestycji mieszkaniowych. Przyglądamy się najciekawszym i najważniejszym z nich.

 

Sporo pisaliśmy o budowie wielkiego Osiedla Wilno na skraju dzielnicy, ale nowe mieszkania powstają także w innych jej punktach. Na inwestorów jak magnes działa zbliżające się metro i stosunkowo tanie jak na Warszawę ceny działek.  – Ostatnio bardzo ładnie buduje się na Targówku Mieszkaniowym – zauważa Konrad w komentarzu pod jednym z poprzednich artykułów. Przyjrzyjmy się tym inwestycjom.

Remiszewska

Ta inwestycja jest już gotowa i po firankach w oknach zgadujemy, że na dobre wprowadzili się już mieszkańcy. To mały, 5-kondygnacyjny (jedna podziemna) budynek przy pawilonie na ul. Handlowej (choć adres to Remiszewska ). Mieści tylko 12 mieszkań, ale – co bardzo ważne – na parterze ma aż cztery lokale użytkowe. Naszym zdaniem budynek ładnie wkomponował się w chaotyczną zabudowę okolicy, a dzięki sklepom na dolnej kondygnacji tworzy tkankę miasta, a nie jest kolejnym wygrodzonym gettem. Takie budynki na Targówku witamy w otwartymi rękami.

Inwestycja Remiszewska / fot. targowek.to

Inwestor – firma La Rocca Development – zapewnił mieszkańcom także odrobinę luksusu. Z ulicy nie widać, że na dachu budynku zaprojektowano ogród z wkomponowanym placem zabaw dla dzieci. To kameralne miejsce spotkań mieszkańców budynku, a do tego spora oszczędności energii. Zielone miejsce posiada właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu oszczędność energii grzewczej w porównaniu z dachami konwencjonalnymi waha się od 10% do 30% – według zapewnień dewelopera oczywiście. Dodatkowo dach wycisza też dźwięki dobiegające z zewnątrz.

Strona inwestycji Remiszewska

Handlowa 36

Podobny w skali budynek powstaje ledwie kilkadziesiąt metrów dalej przy ul. Handlowej 36. Tutaj inwestor – Grupa Inwest – buduje 8 mieszkań w budynku także nie wystającym wysokością poza zabudowę okolicy. Na kondygnacji -1 zaprojektowano garaż podziemny na 8 samochodów. Na pierwszej kondygnacji będą 2 lokale mieszkalne z ogródkami, na drugiej i trzeciej znajdą się po 3 mieszkania 2- i 3-pokojowe. Budynek ma być gotowy w trzeci kwartale 2012 roku.

Strona inwestycji Handlowa 36

Inwestycja Handlowa 36 / fot. targowek.to

Tak ma wyglądać inwestycja Handlowa 36 / materiały inwestora

W bezpośrednim sąsiedztwie tego budynku zwraca uwagę duża, pusta działka. Jeszcze latem stał tu opuszczony dawny zakład krawiecki. Został rozebrany i tylko patrzeć, jak wyrośnie tu nowa inwestycja.

Pusta działka u zbiegu Handlowej i Jana Szczepanika / fot. targowek.to

Kołowa 46

Idąc dalej wzdłuż tzw. obwodnicy Targówka dojdziemy do Kołowej, przy której pod numerem 46 powstaje inwestycja firmy Structur Concept. Zmieści się tu 14 mieszkań o metrażu od 53 do 82 m² 2-, 3- i 4-pokojowych, garaż podziemny z 17 miejscami oraz lokal usługowy na parterze. Tu także mieszkańcy mają ogródki lub duże zielone tarasy. Budowa ma się zakończyć 31 lipca 2012 roku.

Strona inwestycji Kołowa

Inwestycja Kołowa 46 / fot. materiały inwestora

Obwodowa

Przy tej inwestycji deweloper – firma COGIK – mile połechtał ego mieszkańców Targówka pisząc o budynku położonym „w jednej z najnowocześniejszych dzielnic Warszawy”. Choć akurat ten blok powstaje w nieco zaniedbanej okolicy za św. Wincentego. Na plus trzeba jednak zaliczyć, że w bezpośrednim sąsiedztwie nie ma wysokich bloków, a niska zabudowa jednorodzinna.

Skala tego budynku jest nieco większa: zaprojektowano w nim 39 mieszkań 1-, 2- i 3-pokojowych, miejsca garażowe znalazł się na kondygnacji podziemnej. Budowę zakończono w październiku 2011 roku, ale wciąż są mieszkania do kupienia. W styczniu deweloper ogłosił promocję.

Strona inwestycji Obwodowa

Inwestycja Obwodowa / materiały inwestora

Dalanowska 46

Tuż koło Lidla przy Borzymowskiej szybko powstał spory, ale elegancko wyglądający z zewnątrz budynek z adresem Dalanowska 46. Atutem – choć zapewne nie na wieczność – jest duża przestrzeń pola PGR za oknami.

Większość lokali to stosunkowo niewielkie mieszkania dwupokojowe o powierzchni od 37,5 do 53 mkw.  Są lokale trzypokojowe, a na ostatnich piętrach znajdą się dwa penthouse’y o powierzchni 175 mkw każdy. Lokale te otoczone zostaną zielonymi tarasami, a dostęp do nich odbywać się będzie przy pomocy prywatnych wind.

Budowa skończyła się na jesieni, ale wolne mieszkania jeszcze są. Deweloper – firma Prestige – otworzył niedawno nowe biuro sprzedaży.

Strona inwestycji Dalanowska 46

Osielde Dalanowska 46 / fot. materiały inwestora

Borzymowska 37

Rozpoczęcie tej inwestycji to gorąca wiadomość z ostatnich dni. Jeszcze jesienią stał tu stary ceglany domek. Dziś trwa już budowa, choć inwestycja nie wyrosła jeszcze ponad poziom gruntu.

Deweloperem jest firma FBH Emilian Twardziak, która do tej pory specjalizowała się remontach. W budynku znajdzie się 38 mieszkań, sprzedaż już trwa.

Strona inwestycji Borzymowska 37

Borzymowska 37 / materiały inwestora

Osiedle Motycka

Najwięcej nowych inwestycji w dzielnicy widać właśnie w okolicach ul. Borzymowskiej. Nie piszemy o budynku Targówek Plaza, bo ten już kilka lat temu powstał na skrzyżowaniu tej właśnie ulicy z Gościeradowską. Ale tuż obok powstało Osiedle Motycka. Inwestycję zaczęła firma Edbud, ale przed ostatecznymi odbiorami wpadła w finansowe tarapaty i upadła. Przyszli mieszkańcy zdołali się jednak zorganizować i dokończyć budowę już bez udziału dewelopera. Teraz czekają na ostatnie pozwolenia na wprowadzenie się.

Osiedle Borzymowska

W gorszej sytuacji są przyszli mieszkańcy innego budynku Edbudu znajdującego się ledwie kilkaset metrów dalej, przy Borzymowskiej. Ich też zaskoczyła upadłość dewelopera, ale ich budynek – choć już w stanie surowym – wymaga znacznie większych nakładów na wykończenie. Co będzie dale z inwestycją, nie wiadomo. W sieci można znaleźć fora niedoszłych mieszkańców Osiedla Borzymowska.

 

Inwestycje mieszkaniowe powstające na Bródnie i Zaciszu już wkrótce na targowek.to

 

24
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx