Będzie remont ul. Koszalińskiej

5
Share

Urząd dzielnicy ogłosił przetarg na remont ul. Koszalińskiej. Jak uliczka będzie wyglądać i ile potrwa jej budowa?

Fot. BillJacobus/Flickr

Remont malutkiej uliczki Koszalińskiej na Zaciszu jest jedną z zaledwie dwóch dzielnicowych inwestycji drogowych na całym Targówku przewidzianych w 2012 roku. W budżecie zarezerwowano na to ok. 1 mln złotych. Wczoraj urząd dzielnicy oficjalnie ogłosił na to przetarg.

Z warunków zamówienia możemy się dowiedzieć, jak dziurawa dziś uliczka będzie niedługo wyglądać. Jezdnia o łącznej długości 274 m i szerokości 5,5 m będzie miała nawierzchnię z kostki brukowej grubości 8 cm. Chodniki będą szerokie na 1,5 – 2,8 m i zrobione z szarej kostki brukowej grubości 6 cm. Wjazdy na posesje zostaną wyłożone czerwoną kostką brukową. Będzie też zbudowane odwodnienie ulicy.

Ogłoszony wczoraj przetarg potrwa do 23 marca. Po tym terminie urzędnicy wybiorą najtańszą ze zgłoszonych ofert i podpiszą stosowną umowę. Zwycięska firma będzie musiała wejść na ul. Koszalińską w ciągu dwóch tygodni od zawarcia umowy i wykonać całą pracę w 105 dni, czyli trzy i pół miesiąca. Potem jeszcze miesiąc na wszelkie odbiory i – wszystko na to wskazuje – gdzieś pod koniec lata ul. Koszalińska będzie jak nowa.

Chyba, że coś się opóźni.

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx