Cmentrzysko tramwajów powstało przy spalarni

4
Share

Choć tory dociągną tu może za sto lat albo i później, to tramwaje już są. Przy spalarni śmieci powstało niezwykłe cmentarzysko wysłużonych warszawskich tramwajów. Zobaczcie zdjęcia.

 

Niedawno świętowaliśmy przyjazd do Warszawy setnego Swinga – tramwaju nowej generacji, tymczasem mało kto zastanawia się co się dzieje z wysłużonymi modelami Konstal 13N i 105, z których najstarsze jeżdżą po warszawskich torach od końca lat 50–tych.  I nagle okazuje się, że trafiają na Targówek, a dokładniej na złomowisko tuż obok spalarni śmieci przy pętli Utrata.

Nie dojechały tu o własnych siłach, bo w te regiony nie prowadzą tory tramwajowe. Składy stoją bezładnie, już pozbawione wózków z kołami, z wyłupionymi reflektorami, ale wciąż z Syrenką Tramwajów Warszawskich na karoserii. Stopniowo cięte są na mniejsze elementy i skończą zapewne jako wsad do pieca w Hucie Warszawa.

Na szczęście przetrwają na zdjęciach, a kilka egzemplarzy zostanie zachowanych do planowanego przy Kawęczyńskiej muzeum warszawskiej komunikacji.

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx