Jak z Bródna dojechać do metra?

1
Share

Zanim zbudują nam metro, my musimy dojechać do niego sami. Co nie jest takie proste – szczególnie od dzisiaj, gdy I linia metra została przecięta na pół. Przeczytajcie o zmianach w komunikacji, które dotarły nawet do nas.

Od 21 marca, przez około 20 dni, zamknięta jest stacja Swiętokrzyska, więc pociągi I linii podziemnej kolejki nie kursują między stacjami Ratusz Arsenał i Centrum, a na pozostałych odcinkach kursują rzadziej. Jak przez najbliższe trzy tygodnie dojeżdżać do centrum Warszawy?

Dla mieszkańców Zacisza i Targówka Mieszkaniowego wiele się nie zmieniło – wciąż podstawowym sposobem dotarcia do centrum miasta jest wbicie się do któregoś z zatłoczonych ponad normę autobusów na ul. Radzymińskiej (m.in. 160, 190, 512 lub paru innych), a potem przesiadka na placu Bankowym – tyle, że nie do metra, ale do tramwajów na Marszałkowskiej. Też zatłoczonych ponad normę.

Trochę inaczej jest na Bródnie. Zarząd Transportu Miejskiego radzi korzystać na Bródnie z tramwajów nr 4 lub nowej tymczasowej linii 74 (ktora jeździ z Annopolu przez Rebielińską i Odrowąża na most Gdański i dalej Andersa i Marszałkowską do placu Narutowicza). Kto woli autobusy, ZTM zaleca linię 500, która z kolei została wycofana z ul. Słomińskiego i dociera do tymczasowej pętli na placu Bankowym – a rano w dni powszednie nawet do stacji Centrum. Szczególy na oficjalnej informacji poniżej.

A jeśli macie inne pomysły na dotarcie do centrum, wpisujcie je w komentarzach jeszcze niżej. Tylko błagamy – nie piszcie nic o helikopterach ani teleportacji…

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx