Kolejne zmiany na Trasie Toruńskiej

0
Share

Koniec remontu Trasy Toruńskiej jest tuż tuż, ale na razie drogowcy wciąż kombinują. Przeczytajcie o kolejnych zmianach w ruchu na najszybszej drodze Targówka.

Kliknij, żeby powiększyć schemat

Wczoraj późnym wieczorem drogowcy zmienili organizację ruchu  na Trasie Toruńskiej. Teraz znów od ul. Łabiszyńskiej aż do Modlińskiej  jeździmy na zewnętrznych jezdniach serwisowych.

Zmiany wprowadzono w obydwu kierunkach – czyli w stronę mostu Grota-Roweckiego oraz w stronę Marek. Na skrzyżowaniu Trasy Toruńskiej z ul. Łabiszyńską jezdnie główne oraz wiadukty nad rondem zostały wyłączone z ruchu. Ruch odbywa się przez rondo. Kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Zamknięte dla ruchu są nadal łącznice zjazdowe z Trasy Toruńskiej na ul. Wysockiego i ul. Marywilską. Dla jadących od strony mostu Grota-Roweckiego udostępniona została łącznica-ślimak, funkcjonująca wcześniej w relacji północ-wschód, na której zawrócono kierunek ruchu – kierowcy mogą nią zjechać na ul. Wysockiego i tu albo pojechać w prawo w kierunku ul. Bazyliańskiej albo przez przewiązkę w pasie dzielącym skręcić w lewo w ul. Marywilską w kierunku ul. Płochocińskiej. Natomiast kierowcy jadący od strony Białołęki mogą włączyć się w Trasę Toruńską, korzystając z objazdu ulicami: Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska. Podobnie z łącznicy-ślimaka będą korzystać kierowcy jadący od Marek, a chcący zjechać z Trasy Toruńskiej na ul. Wysockiego i ul. Marywilską. Dla jadących z ul. Marywilskiej i ul. Wysockiego na Trasę Toruńską w kierunku mostu Grota-Roweckiego uruchomiona jest nowowybudowana łącznica (w relacji północ-zachód). Kierowcy jadący z ul. Wysockiego i chcący skorzystać z łącznicy muszą dojechać do przewiązki w pasie dzielącym i skręcić w lewo. Wyłączona z ruchu jest również łącznica z ul. Wysockiego w stronę Marek. Jadący w tej relacji muszą skorzystać z objazdu ulicami: Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska.

Kliknij, żeby powiększyć schemat

No, łatwizna, prawda? Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do kwietnia 2012 r, kiedy remont Rasy Toruńskiej powinien zostać wreszcie zakończony.

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx