Nazwij sobie kanałek | | targowek.info

Nazwij sobie kanałek

Urząd dzielnicy ogłosił otwarty konkurs na nazwanie nowo wybudowanych ścieżek wzdłuż Kanałku Bródnowskiego. Każdy może zgłosić swoje propozycje – nie tylko kombatanci z AK, ale także wy.

Alejki nad Kanałkiem Bródnowskim według koncepcji z 2009 roku

Wprawdzie budowa alejek i ścieżek rowerowych wzdłuż Kanałku Bródnowskiego (o projekcie pisaliśmy tutaj)  jeszcze się na dobre nie zaczęła, ale władze dzielnicy już postanowiły nazwać skrawki terenu, które udało się do tej pory zrobić.

Chodzi o dwa odcinki na dwóch różnych krańcach kanałku: równoległy do ul. św. Wincentego – pomiędzy ul. Kondratowicza i Malborską (na tyłach nowego osiedla Tivoli), oraz wzdłuż ul. Bukowieckiej – od torów kolejowych do okolic ul. Przecławskiej (na przeciwko budowanego osiedla Wilno)

Konkurs ogłoszony 1 marca przez burmistrza Targówka Grzegorza Zawistowskiego będzie trwał do końca miesiąca. Wziąć może w nim udział każdy – nawet dzieci (za pisemną zgodą rodziców). Propozycje nazw należy słać do Wydziału Edukacji i Kultury przy ul. Kondratowicza 20 lub mejlem na adres LSakowska@targowek.waw.pl. Szczegóły i regulamin konkursu są tutaj.

Po zakończeniu konkursu nazwy dla obu odcinków wybiorą ze zgłoszonych propozycji sami urzędnicy. Czy zwycięży pomysł jakiegoś ucznia, czy kombatantów z Armii Krajowej (którzy ostatnio wzięli na celownik naszą dzielnicę – czytaj tutaj), czy może czytelników targowek.to, dowiemy się w połowie kwietnia. Nagrodą będzie głównie duma z wymyślenia oficjalnej nazwy, a dodatkowo książki poświęcone dzielnicy Targówek.

Obecny konkurs to jednak tylko rozgrzewka przed nazwaniem wszystkich brzegów kanałów Bródnowskiego, Zaciszańskiego i Drewnowskiego. Na ich rewitalizację urząd miasta przyznał w lutym (w perspektywie 3 lat) aż 32 mln 720  tys.  zł , z czego w tym roku dostaniemy 3 mln 700 tys. zł. Gdy zostaną zbudowane wszystkie ścieżki, dróżki i skwery, batalia o ich nazwanie zacznie się na całego.

A jak wy chcielibyście nazwać alejki na kanałkiem?

PRZECZYTAJ TEŻ:

8 komentarzy na temat “Nazwij sobie kanałek

 • 2 marca 2012 o godz. 12:14

  alejka spalarni śmieci w mieście
  alejka braku inwestycji
  alejka układu warszawskiego
  alejka dyskryminacji inwestycyjnej prawobrzeżnej Warszawy
  alejka zatłoczonego autobusu
  alejka niszczenia zielonych terenów
  alejka deweloperom wolno wszystko
  alejka dziurawa alejka
  alejka basen-fuszerka-winnego nie ma
  alejka wycinka drzew
  alejka radnych spadochroniarzy
  alejka psa bez smyczy i kagańca
  alejka nie sprzątam po psie a psy nie dają mandatu
  alejka architektoniczny horror na Zaciszu
  alejka podtopionej uliczki
  alejka zamkniętego boiska
  alejka palonych śmieci
  alejka 100.000 za koncert
  alejka sowieckich braci broni
  alejka premii dla znajomych bufetowej

 • 2 marca 2012 o godz. 12:40

  Chciałem zaproponować np. alejkę Wieczornych Spacerów, albo alejkę Księżyca w Pełni, ale po propozycjach Zaci umarłem ze śmiechu i się wycofuję :)

 • 2 marca 2012 o godz. 14:22

  Aleja Nowotrocka

 • 2 marca 2012 o godz. 15:16

  proponuję nazwę kanałek śmierdziałek, lub aleja nad smrodką. Bukowiecka to moja codzienna trasa, do kanałku wpuszczane są chyba ścieki ponieważ latem przejść ciężko, nawet kaczki się wyprowadzają które tam żyją niestety!!!!!!!

 • 2 marca 2012 o godz. 16:06

  Alejka Niekompetentnych Darmozjadów

 • 3 marca 2012 o godz. 20:05

  skorumpowanych polityków
  wszędobylskiego przekrętu

  Przydało by się najpierw zmeliorować Zacisze bo po obfitych deszczach można po ulicach pływać pontonem…

 • 10 marca 2012 o godz. 12:47

  Alejka Patologga i Reposty :D

 • 22 marca 2012 o godz. 23:22

  ZACI przedstawił wszystkie bolączki Targówka. Gratuluję. Należałoby teraz przedstawić to naszym kochanym władzom ( tylko, czy to coś da ? ).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.