Przedszkola na Targówku

27
Share

Chcecie zapisać dziecko do publicznego przedszkola na Targówku? Wcześniej zapraszamy do naszego przewodnika, z którego dowiecie się m.in. gdzie przyjmują już 2,5-latków, gdzie uczą dzieci judo, a gdzie wkrótce pojawią się goście z Izraela.

Tydzień temu opisaliśmy wszystkie samorządowe przedszkola na Bródnie, tym razem zapraszamy do publicznych przedszkoli na Targówku Mieszkaniowym, Zaciszu oraz Targówku Fabrycznym (OK, zdecydowana większość jest oczywiście w tym pierwszym rejonie). Jeśli chcecie coś dodać, polecić albo ostrzec innych rodziców, piszcie w komentarzach na dole tej strony.

Przedszkole nr 81, ul. Barkocińska 19/21
tel. 22 679 02 35; www.przedszkole81.waw.pl
Ilość dzieci: 104
Informacje i lokalizacja: Przedszkole w niedużym piętrowym budynku, otoczonym olbrzymim ogrodem pełnym drzew i zieleni. Zabawki na placu zabaw i nowe i stare, niektóre zdecydowanie wymagają odświeżenia. Grupy mające sale na parterze mogą wyjść do ogrodu z sal przez taras. Ciekawostką jest to, że łazienki dla dzieci nie są bezpośrednio w grupach, tylko na korytarzu. W okolicy przedszkola bloki mieszkalne, mały biurowiec i skwerek. Trochę dalej park Wiecha oraz teatr Rampa.
Godziny otwarcia: 6.00 – 17.30
Parking
: Jest na wysokości przedszkola, ale po drugiej stronie ruchliwej ulicy.

Przedszkole nr 94, ul. Smoleńska 64
tel: 22 679 91 94; www.przedszkole94.pl
Ilość dzieci: 137
Informacje i lokalizacja: Przedszkole mieści się w niedawno odnowionym, parterowym budynku po środku osiedla mrówkowców. Ogród duży i zadbany, choć nie ma nim zbyt wielu zabawek. To jedyne przedszkole w dzielnicy, które wśród zajęć dodatkowych dla dzieci ma m.in. naukę judo. Ważne: przedszkole przyjmuje do najmłodszej grupy także 2,5 latków.
Godziny otwarcia: 6.00 – 17.00
Parking
: Wzdłuż uliczki osiedlowej dookoła przedszkola.

Przedszkole nr 95 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Maciusia I, ul. Korzona 2
tel. 22 679 08 08; www.p95.przedszkola.net.pl
Ilość dzieci: 167
Informacje i lokalizacja: Jedno z najnowocześniejszych przedszkoli nie tylko na Targówku, ale i całej Warszawie. Nową siedzibę zbudowano w 2009 roku. W parterowym budynku same luksusy – jasne przestrzenne sale z telewizorami, nowe bezpieczne zabawki, nowoczesny i pięknie wyposażony plac zabaw. Otoczenie jest nieco mniej atrakcyjne – od frontu parking, ruchliwa ul. Trocka i pętla autobusowa, z boku walące się pustostany, na tyłach blokowisko. W zeszłym roku przedszkole przekształcono w placówkę integracyjną i powstał oddział dla dzieci niepełnosprawnych.
Godziny otwarcia: 6.00 – 17.30
Parking
: Jest – dużo miejsc przy spokojnej ul. Korzona, choć od ulicy do wejścia trzeba przejść ładnych kilkadziesiąt metrów.

Przedszkole nr 103, ul. Mokra 25
tel.: 22 679 18 27; www.przedszkole103.waw.pl
Ilość dzieci: 150
Informacje i l
okalizacja: Nieotynkowany piętrowy budynek jest schowany za blokowiskami między ul. Trocką i Handlową. W przedszkolu zmieściło się sześć sal dla dzieci oraz sala gimnastyczna. W lutym 2012 r. placówka nawiązała współpracę z przedszkolem Hijuch w Aszkelon w Izraelu. Efektem powinna być wkrótce wymiana nauczycieli oraz autorski program edukacyjny mający na celu poznanie i upowszechnienie wśród dzieci kultury izraelskiej.
Godziny otwarcia: 6.00 – 17.00
Parking: Duży parking pod przedszkolem po dwóch stronach ulicy.

Przedszkole nr 106, ul. Trocka 4
tel.: 22 679 67 99; www.przedszkole106.pl
Ilość dzieci: 128
Informacje i lokalizacja
: Przedszkole mieści się w parterowej przybudówce do Gimnazjum Nr 141, ma jednak oddzielne wejście i własny ogród z nowiutkimi zabawkami. Każda grupa ma do niego bezpośrednie wyjście ze swoich sal. Dookoła bloki oraz duży trawnik na którym od czasu do czasu rozkładają się namioty cyrkowe i odpustowe wesołe miasteczka. To jedyne przedszkole w dzielnicy, w którym działa „elektroniczny system ewidencjonowania obecności dzieci”, czyli przy oddawaniu i odbiorze malucha rodzice muszą zrobić „bip” kartą zbliżeniową.
Godziny otwarcia
: 6.30 – 17.30
Parking
: Całkowity brak. Samochód można próbować zaparkować dopiero na dalszej, ciasnej ul. Zamiejskiej.

Przedszkole nr 150, ul. Prałatowska 12
tel: 22 679 51 12, www.przedszkole150.szkolnastrona.pl
Ilość dzieci: 134
Informacje i lokalizacja
: Parterowy budyneczek pomiędzy blokami i dwoma wielkimi parkingami osiedlowymi. W ogrodzie są aż dwa oddzielne place zabaw. Bardzo blisko stąd do Parku Wiecha i Teatru Rampa.
Godziny otwarcia: 7.00 – 17.30
Parking
: Brak, ale można stanąć po drugiej stronie ulicy na parkingu żłobka.

Przedszkole nr 128, ul. Nauczycielska 14
tel. 22 679 43 11; www.przedszkole128.waw.pl
Ilość dzieci: 54
Informacje i lokalizacja
: Jedyne publiczne przedszkole na Zaciszu (ale już po „drugiej” stronie Radzymińskiej, w stronę Elsnerowa). W niewielkiej placówce są tylko dwie grupy dzieci: 3-4 latków oraz 4-5 latków. Piętrowy budynek przy cichej uliczce pomiędzy domami jednorodzinnymi. Ogródek jest równie mały jak całe przedszkole, ale zmieściło się na nim kilka plastikowych zabawek.
Godziny otwarcia: 6.00 – 17.00
Parking
: Brak. Znalezienie wolnego miejsca w okolicznych wąskich uliczkach graniczy z cudem.

Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 58, ul. Księcia Mieszka I 7
tel. 22 679 03 43; www.sp58.edupage.org/text4/
Ilość dzieci: 25
Informacje i lokalizacja: Jedyne przedszkole na Targówku Przemysłowym. A właściwie nie jest to nawet pełnoprawne przedszkole, tylko oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 58. Placówka mieści się w wielkim przedwojennym budynku (wejście wspólne z podstawówką i zespołem szkół zawodowych). Dookoła pustka – magazyny, ogródki działkowe i kościół. Przedszkolaki mają do swojej dyspozycji dwie salę z łazienką, a na zewnątrz nowy, duży plac zabaw. Uwaga – oddział prowadzi tylko jedną grupę dzieci: 3-4 latków. 5-latki trafiają już do szkolnej zerówki. Ponieważ dzieci jest tak mało, są tylko jedne zajęcia dodatkowe: rytmika.
Godziny otwarcia: 6.30 – 16.30
Parking
: Bez najmniejszego problemu, mnóstwo miejsca i na ulicy i na wewnętrznym dziedzińcu szkoły.

Szukacie informacji o przedszkolach na Bródnie? Znajdziecie je tutaj.

Zapisy do samorządowych przedszkoli w Warszawie zaczynają się 12 marca i kończą 27 marca 2012 roku. Szczegóły rekrutacji znajdziecie na stronie Biura Edukacji m. st. Warszawy.

27
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx