Windy na Targówku idą do remontu | | targowek.info

Windy na Targówku idą do remontu

Żegnajcie stare, plastikowe przyciski. Teraz będzie sterylnie, jak w biurowcach. 23 windy w spółdzielni RSM Praga idą do remontu. Zobaczcie, gdzie.

 

Niedawno napisaliśmy o remoncie wind w blokach SM Bródno na Podgrodziu, a już swoje dźwigi naprawia druga wielka spółdzielnia mieszkaniowa w naszej dzielnicy – RSM Praga. Chcielibyśmy wierzyć, że to wszystko w trosce o mieszkańców, ale raczej chodzi o nowe przepisy unijne, które narzucają większe wymogi bezpieczeństwa na windy przewożące ludzi.

Do końca marca RSM Praga chce wyłonić zwycięzcę przetargu, który wyremontuje 23 dźwigi – głównie na Targówku Mieszkaniowym, ale też na Pradze. Zakres prac jest różny w zależności od budynku i stanu windy. Na pewno znikną stare plastikowe guziki. W ich miejsce pojawią się okropnie brzmiące „panele dyspozycyjne” z blachy nierdzewnej, z wyświetlaczem i podświetlanymi przyciskami. Według specyfikacji mają być oczywiście odporne na wandali – czy to możliwe, czas pokaże.

Zamiast starych, poczciwych guzików na piętrach pojawią się „kasety wezwań”, także z blachy nierdzewnej i wyposażone w strzałki kierunku jazdy – bo nie wszędzie jeszcze takie są. W większości remontowanych budynków na parterach przybędzie nad drzwiami elektroniczny „piętrowskazywacz”.

Wyremontowane będą następujące windy: ul. Askenazego 9 klatka IV, ul. Zamiejska 3 klatki I do V, ul. Goławicka 4, ul. Prałatowska 2 klatka I – II, ul. Prałatowska 4, ul. Prałatowska 6

Bloki spółdzielni RSM Praga przy ul. Askenazego / fot. targowek.to
PRZECZYTAJ TEŻ:

Jeden komentarz na temat “Windy na Targówku idą do remontu

  • 13 lutego 2017 o godz. 10:45

    Czy remonty wind-wymiana zostanie równiez dokonana przy Askenazego 7?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.