Bibliowskaz, czyli: którędy do biblioteki?

0
Share

Do biblioteki warto chodzić nie tylko kiedy pada. Na Targówku będzie to szczególnie proste.

Biblioteki to nie tylko wypożyczalnie książek. To lokalne centra informacji i kultury – miejsca, gdzie można się spotkać, poczytać, skorzystać z internetu, obejrzeć wystawę, wziąć udział w ciekawych spotkaniach, koncertach i wykładach.

Żeby to udowodnić, w dwóch bibliotekach w naszej dzielnicy – na ul. Suwalskiej oraz na Mieszka I – Pracownia Design organizuje w kwietniu bezpłatne warsztaty z animatorami, socjologami i projektantami.

Wbrew pozorom, uczestnicy warsztatów nie będą czytać książek. A w każdym razie nie tylko. Ideą jest podzielenie się pomysłami na to, jak przybliżyć biblioteki zwykłym mieszkańcom.

– Będziemy wspólnie wymyślać, jak lepiej oznakować biblioteki, by były widoczne w dzielnicy i rozpoznawalne dla wszystkich mieszkańców. Pomogą nam w tym projektanci z Wydziału Wzornictwa ASP – tłumaczy serwisowi targowek.to Jan Mencwel, jeden z animatorów wydarzenia.

Organizatorzy warsztatów mają nadzieję stworzyć w ten sposób Bibliowskaz – miejski system oznakowania drogi do bibioteki – który później będzie udostępniony bibliotekom w całej Polsce.

Chętni do udziału w warsztatach mogą zapisać się wysyłając e-mail na adres: animatornia@e.org.pl lub zapisując się bezpośrednio w jednej z bibliotek zaangażowanych w projekt.

Warsztaty odbędą się w dwóch miejscach i czterech terminach:

 Biblioteka na ul. Suwalskiej 11
10.04 (wtorek) godz. 18-20
14.04 (sobota) godz. 11-16

Biblioteka na ul. Mieszka I 7
12.04 (czwartek) godz. 18-20
15.04 (niedziela) godz. 11-16

Aha, przypominamy, że korzystając z bibliotek na Targówku należy w terminie oddawać książki. Nie tylko dlatego, że tak wypada, ale też dlatego, że do zapominalskich czytelników zapuka komornik.

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx