Grube łapówki za światła na Targówku | | targowek.info

Grube łapówki za światła na Targówku

Nasza dzielnica była źródłem afery łapówkowej, która w ubiegłym tygodniu wstrząsnęła warszawskim Ratuszem i Zarządem Dróg Miejskich. To może tłumaczyć, skąd u nas takie korki.

 

Zdarza wam się stać na światłach przy OBI na Radzymińskiej i zastanawiać się kto je tak zaprogramował, że prawie zawsze robią się tu korki? Pytanie brzmi nie tylko „kto” ale też „za ile”.

Możliwe że nawet za 45 tys. zł, bo nawet tyle miała wynieść najwyższa łapówka w aferze, która w ubiegłym tygodniu wstrząsnęła warszawskim ratuszem. Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech urzędników i sześciu przedsiębiorców, którzy mieli wręczać im łapówki. Chodzi o niebagatelne sumy. Wśród aresztowanych są naczelnik i wicenaczelnik (według prokuratury przyznali się do winy) Wydziału Sygnalizacji i Oświetlenia Zarządu Dróg Miejskich. Pierwszy usłyszał 13 zarzutów, jest podejrzewany o przyjęcie w sumie 136,8 tys. zł. W procederze miał pośredniczyć urzędnik miejskiego Biura Drogownictwa.

Co to ma wspólnego z Targówkiem? Okazuje się, że dużo. Drogowcy mieli przyjmować pieniądze pod stołem za „opracowanie, pozytywne zaopiniowanie w ZDM oraz przyspieszenie procedury” projektów sygnalizacji świetlnej. Życie Warszawy podaje, że chodzi o sygnalizacje w naszej dzielnicy: m.in. na Radzymińskiej, Jórskiego, Trockiej, Gorzykowskiej i Noworzecznej.

Proceder łapówkarski miał trwać od lutego do lipca 2011 r. W tym czasie budowano i oddawano do użytku ścieżkę rowerową wzdłuż Radzymińskiej i al. Solidarności, od Zacisza do miśków. Na prawie każdym skrzyżowaniu pojawiły się dodatkowe sygnalizatory dla rowerzystów. Choć wydaje się, że to zmiana niepozorna, to każdy dodatkowy sygnalizator wymaga zatwierdzenia nowej organizacji ruchu (popartej analizą, jak zmiana wpłynie na jego płynność) na całym skrzyżowaniu. Prawdopodobnie to właśnie za to drogowcy przyjmowali koperty.

źródło: Centralne Biuro Antykorupcyjne, Życie Warszawy, Gazeta Stołeczna.

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Grube łapówki za światła na Targówku

 • 24 kwietnia 2012 o godz. 08:49

  Oj Wjecej sie znajdzie afer na Targowku !!!

 • 24 kwietnia 2012 o godz. 10:17

  Oj Wiejec się znajdzie afer w UM-PO

 • 24 kwietnia 2012 o godz. 11:59

  I co będziecie im to wypominać? Będziecie grzebać w ich życiorysach, że kiedyś takie coś zrobili? Będziecie dzielić Polaków? Zapomnijmy! Wybierzmy przyszłość!!!

 • 24 kwietnia 2012 o godz. 16:01

  Jaka przyszlosc ?? ekhm ?

 • 24 kwietnia 2012 o godz. 17:04

  Dajcie spokój,niech wezmą koperty bo nie skończą nigdy tej ścieżki.Jakby jeszcze wzięli następne to by do Łodygowej dociągnęli.A tak zamkną ich,lata procesu na nasz koszt,w końcu wyroki na zawiasach.Oni-zniszczone kariery,rodziny,a my,co?G….Podobno w W-wie co lepsze fuchy w korpo/biurach załatwia już się też za kopertę albo za odpalanie wdzięczności z pierwszych pensji.Podobno też dalej jest tak że żeby zarobić 1 mln trzeba dać 2 mln łapówek.APEL:dajmy na tacę w niedzielę,żeby rodacy nie wracali z zagranicy bo pracy już dawno nie ma.Nie jestem wariatem,to świat zwariował-napisał poeta.

 • 25 kwietnia 2012 o godz. 12:54

  Jeśli przyjąć,że łapówki to 10% inwestycji ocieplenie budynków,remonty dróg, wymiana instalacji, świateł, placów zabaw, skwerów, fontan itp to nasz dług byłby niższy o 10% plus odsetki,nie powstawały by inwestycje drogie tylko długoletnie i uzasadnione jakość powodiwała by ich wieloletnie użytkowanie bo nikt by szmiry nie przepuścił Tylko Jak zakazać łapówek ?
  Sposób Pierwszy przepadek
  mienia ukradł 2,5 tys miesiąc więzienia za każde 2,5 tys i tak mnożymy
  minimum 5 lat na dzień dobry
  Spoósb Drugi Chiński skuteczny Czapa !
  prawa człowieka obejmują tych którzy je respektują !

  Pamiętajmy 10% łapówek to około 80 mld zadłużenia Naszego Karaju plus odsetki Policzcie sobie ile można za to szpitali zbudować, nakarmić biednych dzieci, zainwestować w uniwersytety innowacje Łapówki Niszczą Polske i Ludzi !!!

 • 2 maja 2012 o godz. 16:46

  Światła na skrzyżowaniu Radzymińskiej z Trocką są wadliwie zaprogramowane, a mianowicie po naciśnięciu przez pieszego guzika w momencie zmiany świateł następuje błąd urządzenia. Zmiana nie następuje choć jest czerwone dla pojazdów. Światło czerwone dla pieszych świeci razem z światłem dla aut. Gdy nie dotykamy guziku to wszystko działa właściwie. Proszę choć to naprawić w tym całym bałaganie komunikacyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.