Nie siedź w domu, chodź na rower

0
Share

Długi weekend w Warszawie? Nie szkodzi. Tu też można atrakcyjnie spędzać czas. Dziś do naszej dzielnicy przyjeżdża ciekawa wycieczka rowerowa. Można się przyłączyć.

Projekt jest jeszcze raczkujący, ale bardzo dobrze rokujący. Stołeczni rowerzyści skupieni wokół hasła „Zmiana Organizacji Ruchu” próbują promować jazdę na rowerze, ale nieco inaczej niż Masa Krytyczna, która wczoraj wieczorem zablokowała miasto. Podczas wycieczek „Zmiany” jedzie się zgodnie z przepisami, bez eskorty policji.

Organizatorzy piszą nawet: „nie ma trasy, są punktu i godziny spotkań”. Każdy w wyznaczone miejsca jedzie swoją trasą i swoim tempem, nie ma więc niepotrzebnej napinki. „Warszawa jest rowerowym miastem. Zmiana Organizacji Ruchu to rowerowy spacer, a nie demonstracja. (Każdy rowerowy spacer jest jednak na swój sposób demonstracją)” – piszą inicjatorzy ruchu.

Tym bardziej miło, że już na drugą spacero-demonstrację dotrą na Bródno i każdy może się do nich przyłączyć. Wycieczkę nazwali Praska Wiosna. Start już dziś (w sobotę 28.04) o godz. 10:00 spod kawiarni Solec 44 (na ulicy… Solec 44). Dalej rowerzyści przejadą na Saską Kępę, ścieżką wzdłuż Wisły na Szmulki i dalej na Targówek, na godz. 13.15 zaplanowali spotkanie w Parku Bródnowskim. Trasę ustalili demokratycznie. Oto jak internauci uzasadniali swoje propozycje:

Całą trasę znajdziecie na stronie akcji zmiana.org.ru. Tutaj wydarzenie Praska Wiosna na Facebooku

Afrykańska Toguna w Parku Bródnowskim

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx