RSM Praga zbuduje bloki, zburzy sklepy i apteki?

15
Share

Targówek Mieszkaniowy wkrótce straci biblioteki, apteki, optyków, spożywczaki, a nawet sklep z gitarami. W ich miejscu staną kolejne bloki.

Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Praga ogłosiła plany budowy aż siedmiu kompleksów budynków, w sumie na 560 mieszkań, wszystkie najdalej kilkaset metrów od wyjść z planowanej stacji metra Targówek – informuje dzisiejsza „Gazeta Stołeczna”.

Dwa z nowych osiedli mają powstać w miejscu zburzonych pawilonów przy ul. Kuflewskiej 6 i ul. Piotra Skargi 54. W pierwszym mieści się m.in. dwóch fryzjerów, placówka bankowa, salon kosmetyczny, kolektura lotto, sklep z gitarami oraz znany fitness klub, do którego na ćwiczenia ludzie przyjeżdżają z całej Warszawy. W drugim działa dom kultury. W obu są apteki, optycy, duże sklepy spożywcze i dzielnicowe biblioteki. Słowem, wszystko, co potrzebne do życia w dzielnicy.

– Brzydkie pawilony z lat 70. nie pasują do dzisiejszej nowoczesnej architektury. Teraz buduje się wysoko, żeby zaspokoić potrzeby mieszkaniowe. Trzeba unowocześniać osiedle. W nowych budynkach planowane są usługi na parterach. Obecni najemcy dostali propozycję ich wykupu – tłumaczy „Gazecie” Marian Federczyk, kierownik działu inwestycji w RSM Praga.

Jak informuje RSM Praga, budowa bloku Myszkowska II (w miejscu parkingu) zacznie się w tym roku. Termin oddania budynku w miejscu pawilonu przy Piotra Skargi to IV kwartał 2014 r. Do bloku przy Kuflewskiej pierwsi mieszkańcy mają się wprowadzić w 2017 r.

Dlaczego jednak najemcy lokali w pawilonach nie spieszą się kupnem powierzchni w nowych budynkach, a także dlaczego urząd Targówka nie interesuje się losem dzielnicowych biliotek, przeczytacie w dzisiejszej „Gazecie Stołecznej”.

Więcej o innych inwestycjach na Targówku Mieszkaniowym przeczytacie na targowek.to: dużo tutaj oraz jeszcze trochę tutaj.

O pozostałych inwestycjach RSM Praga w naszej dzielnicy napiszemy na targowek.to już wkrótce.

Projekt budynku przy ul. Skargi 54 / fot. www.rsmpraga.pl

Projekt budynku przy ul. Kuflewskiej 6 / fot. www.rsmpraga.pl

15
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx