RSM Praga zbuduje bloki, zburzy sklepy i apteki? | | targowek.info

RSM Praga zbuduje bloki, zburzy sklepy i apteki?

Targówek Mieszkaniowy wkrótce straci biblioteki, apteki, optyków, spożywczaki, a nawet sklep z gitarami. W ich miejscu staną kolejne bloki.

Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Praga ogłosiła plany budowy aż siedmiu kompleksów budynków, w sumie na 560 mieszkań, wszystkie najdalej kilkaset metrów od wyjść z planowanej stacji metra Targówek – informuje dzisiejsza „Gazeta Stołeczna”.

Dwa z nowych osiedli mają powstać w miejscu zburzonych pawilonów przy ul. Kuflewskiej 6 i ul. Piotra Skargi 54. W pierwszym mieści się m.in. dwóch fryzjerów, placówka bankowa, salon kosmetyczny, kolektura lotto, sklep z gitarami oraz znany fitness klub, do którego na ćwiczenia ludzie przyjeżdżają z całej Warszawy. W drugim działa dom kultury. W obu są apteki, optycy, duże sklepy spożywcze i dzielnicowe biblioteki. Słowem, wszystko, co potrzebne do życia w dzielnicy.

– Brzydkie pawilony z lat 70. nie pasują do dzisiejszej nowoczesnej architektury. Teraz buduje się wysoko, żeby zaspokoić potrzeby mieszkaniowe. Trzeba unowocześniać osiedle. W nowych budynkach planowane są usługi na parterach. Obecni najemcy dostali propozycję ich wykupu – tłumaczy „Gazecie” Marian Federczyk, kierownik działu inwestycji w RSM Praga.

Jak informuje RSM Praga, budowa bloku Myszkowska II (w miejscu parkingu) zacznie się w tym roku. Termin oddania budynku w miejscu pawilonu przy Piotra Skargi to IV kwartał 2014 r. Do bloku przy Kuflewskiej pierwsi mieszkańcy mają się wprowadzić w 2017 r.

Dlaczego jednak najemcy lokali w pawilonach nie spieszą się kupnem powierzchni w nowych budynkach, a także dlaczego urząd Targówka nie interesuje się losem dzielnicowych biliotek, przeczytacie w dzisiejszej „Gazecie Stołecznej”.

Więcej o innych inwestycjach na Targówku Mieszkaniowym przeczytacie na targowek.to: dużo tutaj oraz jeszcze trochę tutaj.

O pozostałych inwestycjach RSM Praga w naszej dzielnicy napiszemy na targowek.to już wkrótce.

Projekt budynku przy ul. Skargi 54 / fot. www.rsmpraga.pl
Projekt budynku przy ul. Kuflewskiej 6 / fot. www.rsmpraga.pl
PRZECZYTAJ TEŻ:

15 komentarzy na temat “RSM Praga zbuduje bloki, zburzy sklepy i apteki?

 • 23 kwietnia 2012 o godz. 10:03

  Ciekawe ile czynsz wzrośnie ? juz mamy najwyższy w Warszawie a jakość wykonywanych remontów jest skandlaiczna i chaotyczna Proszę sie przejechać na np Czerniakowską i zobaczyć jakie są windy jak wygląda klatka po remoncie Czepiam się ??? u nas jak sie coś maluje np klatke jest wszystko uwalone ściany drzwi jak popadnie !!! windy odremontowane z deseczek listewek marnuje się Nasze środki ! robiąc prowizorki ocieplenia budynków po łebku jak wyjdzie ( już się grzyb rzuca zielony !!! raz zostawią blachy raz nie wymienią okna w połowie budynku gdzie indziej nie zwykła samowolka i komuna gdzie lokatora traktuje się jak natręta W jednym budynku zamurują okna w innym wstawią nowe Codzi o to że gdybym zapłacił za wymiane okien i tak by mi je osadziła firma remontowa taką fuszerkę odwaliła to bym nie zapłacił jak większość a Tu nic sie nidzieje wszystko przyklepują czemu ? ? ? jak niewiadomo o co chodzi to chodzi ? Nie robi się wszystkiego po kolei tylko jak wyjdzie i kto zatwierdza te kolory ??? ehhh Jeśli się ludzie nie obudzą i nie zaczną wymagać czuc się właścicielami płacącymi za wykonywane remonty będą bierni nic się nie zmieni !!! Może warto się obudzić a nie powielać zachowania z Alternatywy 4 !!!

 • 23 kwietnia 2012 o godz. 12:40

  kolejne zamknięte odgrodzone od świata osiedle, brawo , brawo.

 • 23 kwietnia 2012 o godz. 12:46

  „..Wkur*ia mnie to miasto, niech się udławi sushi
  w zagrodzonych osiedlach, niech się zacznie dusić…”

  do sushi nic nie mam ale won z zagrodzonymi osiedlami!

 • 23 kwietnia 2012 o godz. 13:01

  wiecie, ja też płotów nie lubię, ale popatrzcie jak wyglądają miejsca gdzie ich nie ma: zasyfione sprejem ściany, rozwalone ławki, porozrzucane puste flaszki…

 • 23 kwietnia 2012 o godz. 14:33

  Droga redakcjo. Generalnie doceniam mimo wszystko RSM PRAGA. Ich inwestycje to całkiem dobra architektura. Ładne nowe budynki to pozytywny wkład w estetykę i często funkcjonalność osiedla. Jednakże, proszę zwrócić uwagę na inwestycję przy ul.Piotra Skargi/Św. Wincentego. RSM planuje zbudować blok w odległości zaledwie 10,5 metra od istniejącego już bloku Św.Wincentego 32! Jest to odległość pomiędzy ścianami posiadającymi okna. Podobnie, czy nawet jeszcze gorzej jest w stosunku do bloku przy. ul Piotra Skargi 63. Podsumowaując RSM PRAGA działa na niekorzyść dotyczczasowych mieszkańców własnych bloków! Proszę pomysleć….10,5 metra!

 • 24 kwietnia 2012 o godz. 08:47

  Wszystko zgoda nowe ładne lepsze od starego brzydkiego ale
  A to że RSM Praga Myśli O sobie najpierw a potem żeby rzucić ochłap żeby sie odczepili to norma ! Ty płać i milcz ! a My będziemy robić co nam się podoba !

  Do KONRADA Oni Dbaj Tylko o siebie znasz sytuacje w Radach Osiedla jak przyklepuj wszystko co im Prezes/Kierwonik rzuci a jak chcesz cos zrobic to zrobia wszystko zebys wylecial w nastepnej kadencji bo im jestes nie wsmak To nie my jestesmy spoldzielcami to oni Rzadza spoldzielnia i nami bo jestesmy Bierni !!!

 • 24 kwietnia 2012 o godz. 11:04

  O ile rozbiórkę obrzydliwego pawilonu przy Ossowskiego (bo on chyba stoi przy Ossowskiego róg Witebskiej) rozumiem, to ‚blaszaka’ przy Kuflewskiej już nie.

 • 24 kwietnia 2012 o godz. 11:07

  Do Konrada:

  „Jednakże, proszę zwrócić uwagę na inwestycję przy ul.Piotra Skargi/Św. Wincentego. RSM planuje zbudować blok w odległości zaledwie 10,5 metra od istniejącego już bloku Św.Wincentego 32! ”

  Mieszkam na Gościeradowskiej, ale nie wiem o którym miejscu piszesz. Czy masz na myśli tę wolną przestrzeń przy bloku w którym jest salon fryzjerski?

 • 24 kwietnia 2012 o godz. 16:05

  Do Brachola: Tak, tam gdzie jest ogrodzona zaniechana inwestycja, z tym że nowy blok ma być znacznie większy niż ten ogrodzony teren. Praktycznie „połączy” Piotra Skargi 63 z Św. Wincentego 32. Poniżej link:

  http://www.rsmpraga.pl/inwestycje/inwestycje-w-sprzedazy/839.html

  Jesli chodzi o „pomarańczowy” pawilon przy Ossowskiego to niech go jak najszybciej zburzą. Zgadzam się, że jest obrzydliwy. Projektowany blok w ym miejscu wydaje mi się OK. Na partzere na pewno będą sklepy.

 • 24 kwietnia 2012 o godz. 16:21

  Kuflewska 6 – jak widać na projekcie tutaj są przewidziane powierzchnie handlowe. Myślę, że generalnie jest to OK. Targówek, czekają podobne zmiany jak na Ursynowie. Bywam często na Ursynowie i postrzegam te zmiany pozytywnie.
  Chodzi, tylko o to, żeby „nie przeginać”. A takim przegięciem jest zbyt ściscła zabudowa, kiedy to nagle masz nowy budynek zaledwie klika metrów od już istniejącego (widzisz co twój nowy sąsiad je codzienne na obiad).

 • 26 kwietnia 2012 o godz. 09:44

  Drodzy Klijenci RSM PRAGA,
  pragnę przestrzec wszystkie osoby przed podpisywaniem umowy na kupno mieszkania w inwestycjach proponowanych przez RSM Praga.
  Proszę zwrócić uwagę na par. 9 pkt 1 mówiacy o odcetkach za niewywiązanie się z umowy przez RSM. Maja państwo zapis o 0,001% za dzień zwłoki jak Państwo przeliczą to wyjdzie że mogą nie wywiązać się z umowy prrzez ponad 10 lat a potem to juz nawet odsetki nie wzrastaja bo istnieje ograniczenie o max karze na RSM do wysokości 5%.
  To jest skandal że takie umowy wogóle są proponowane i dziwię się że kto kolwiek je podpisuje.

 • 26 kwietnia 2012 o godz. 14:09

  Nie tylko takie kruczki stosuje RSM Praga !!!

 • 30 października 2015 o godz. 21:47

  Uwaga , to developer który zaciąga kredyty na zachodzie , większość mieszkań które kupujecie są pod zastawem inwestycyjnym zachodnich banków które posiadają ukryte prawo do twojego mieszkania. Rsm Praga wystawia na licytacje mieszkania nie dlatego że chcą sprzedawać po niższej cenie tylko z powodu zadłużonych inwestycji muszą płacić odsetek od tych inwestycji ….Najwidoczniej spółdzielnia ma problemy finansowe to oznacza że klienci i właściciele mieszkań również będą mieć problemy .

 • 19 stycznia 2016 o godz. 11:42

  Witam serdecznie,

  chciałam przestrzec przed kupnem mieszkania u tego dewelopera. Jestem "szczęśliwą" posiadaczką mieszkania na Tarchominie, niestety nie jest to moment na jego sprzedaż, a szkoda….czynsze dla administracji jedne z wyższych w Warszawie, a nic za nimi nie idzie :( Osobiście płacę miesięczną zaliczkę na fundusz remontowy ok 110zl. Drugi rok mieszkańcy mojego bloku borykają się z problemem stuków w starej kwalifikującej się dawno do wymiany instalacji centralnego ogrzewania, stuki nasilają się z nocy kiedy pompy instensywniej pracują inie dają spać. I tak od października do końca maja. Administracja nie inwestuje w swoje osiedla w ogóle a pracownicy spółdzielni pamiętają czasy PRL-u i tak też pracują.

  W okolicach Białołęki, Pragi oraz Marek (tutaj powstają nowe inwestycje) budują też inny Deweloperzy, Robotniczą Spółdzielnię Mieszkaniową radzę omijać szerokim łukiem.

  Pozdrawiam.

 • 23 kwietnia 2016 o godz. 06:49

  Dopóki „Słoiki” będą kupować w Warszawie byle co i byle gdzie do dewloperzy nie będą się wysilać ze swoimi inwestycjami. Wsiochu zostań u siebie – prosimy Warszawiacy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.