Tamy bobrów do likwidacji [zdjęcia]

7
Share

Ratusz szuka firmy, która podejmie się rozbiórki… tam bobrów. Sprawdziliśmy, jak wyglądają budowle wznoszone przez te zwierzęta w naszej dzielnicy.

 

Urząd dzielnicy szuka wykonawcy na coroczne sprzątanie Kanału Bródnowskiego. Od kilku lat to ratusz Targówka odpowiada za cały mierzący 10,9 km kanał, choć jego skrajne odcinki płyną przez Rembertów i Białołękę. Konserwacja obejmuje m.in. koszenie zarośli nad brzegami, wywóz gałęzi i wiatrołomów, a także śmieci z dna kanału.

Dodatkowo, według specyfikacji przetargu, jego zwycięzca będzie też musiał zlikwidować trzy tamy zbudowane przez bobry: przy ul. Malborskiej, Bardowskiego i Nieświeskiej. Udało nam się znaleźć dwie ostatnie.

Przy ul. Bardowskiego kanał płynie między małym lasem a nieużytkami. To mniej więcej tu według planów ratusza ma powstać sztuczne jezioro. Bobry zabrały się już za jego tworzenie. Widać wyraźnie, że udało im się spiętrzyć wodę o dobre kilkanaście centymetrów.

Woda wystąpiła z koryta Kanału i wdziera się do sąsiedniego lasu.

Poniżej tama przy ul. Nieświeskiej. Kanał płynie tu przez zagrodzony, ale wyglądający na opuszczony, teren przemysłowy.

„Mostek” przez Kanał Bródnowski.

Kanał w miejscu, gdzie ma powstać zalew. Więcej o tym pomyśle przeczytacie tutaj.

Na spacerze w tej okolicy można trafić też na takie ciekawostki, jak przydrożny krzyż sprzed wybuchu Powstania Styczniowego. Kapliczka z datą 1862 r. stoi przy ul. Jesiotrowej.

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx