Zmiany na Bródnie… po zamknięciu Marszałkowskiej

3
Share

Myślicie, że już teraz nie da się jeździć po Warszawie? O nie, najgorsze dopiero nas czeka. Zamknięcie ul. Marszałkowskiej spowoduje zamieszanie nawet w naszej dzielnicy. M.in. stracimy jeden autobus – ale w zamian zyskamy inny.

Nie ma m.in. placu Wileńskiego, trasy W-Z, ulicy Świętokrzyskiej. Od wtorku nie jeżdżą tramwaje po połowie al. Jana Pawła II, na najbliższe weekendy znów będą zamykać fragmenty I linii metra. Ale największy bałagan (chaos, bajzel, rozgardiasz, burdel, zamęt – niech każdy wybierze sobie ulubione słówko) zacznie się 30 kwietnia, czyli w dniu, w którym budowniczowie II linii metra na prawie pięć miesięcy zamkną dla ruchu niemal całą ulicę Marszałkowską!

Ogranicznia dla kierowców samochodów oraz pasażerów autobusów i tramwajów będą gigantyczne. Tak wielkie, że bezpośrednio dotkną także mieszkańców Targówka! Oto zmiany w komunikacji miejskiej, które z powodu zamknięcia Marszałkowskiej będą wprowadzone w naszej dzielnicy.

Tramwaj 4
Linia przez Bródno będzie jeździć bez zmian, ale zaraz po przekroczeniu Wisły zostanie skierowana na trasę objazdową: ŻERAŃ WSCHODNI – … – most Gdański – Słomińskiego – al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – al. Niepodległości – Nowowiejska  –  pl.  Zbawiciela – … – WYŚCIGI.
Tramwaje tej linii będą kursowały z częstotliwością co 10 minut w godzinach szczytu oraz co 15 minut poza godzinami szczytu i w święta.

Autobus 127
Ta linia zostanie skrócona i całkowicie zniknie z Bródna! Autobusy 127 będą jeździły wyłącznie z Nowych Włoch do placu Trzech Krzyży w Śródmieściu. Ale w zamian powstanie…

Autobus 227
Będzie to zupełnie nowa linia, której zadaniem będzie zastąpienie linii 127 na odcinku między Bródnem a Śródmieściem. Autobusy 227 pojadą po trasie: BRÓDNO-PODGRODZIE – Krasnobrodzka – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Św. Wincentego – Starzyńskiego – most Gdański –  Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska –  Konwiktorska (powrót:  Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego)  – Świętojerska – Anielewicza – Zamenhofa – Nowolipki – Andersa (powrót:  Andersa –  Świętojerska) – pl. Bankowy – Marszałkowska – Królewska – pl. Grzybowski – Emilii Plater – al. Jerozolimskie – al. Jana  Pawła  II – DWORZEC CENTRALNY (powrót: al. Jana Pawła II – Grzybowska).
W godzinach szczytu autobusy będą kursowały co 20 minut. Poza szczytem i w święto – co pół godziny.

Pamiętajcie, że powyższe nowości, to tylko część gigantycznych zmian, które 30 kwietnia dotkną niemal całe miasto. Nowe trasy i linie będą obowiązywały przez cały okres zamknięcia ul. Marszałkowskiej, czyli co najmniej do połowy września. Chyba, że… zostaną wcześniej ponownie zmienione. Zarząd Transportu Miejskiego nie wyklucza, że trzeba to będzie zrobić w trakcie meczów Euro 2012.

 

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx