GKP jutro gra o wszystko

2
Share

W sobotę piłkarze z Targówka grają z Bugiem Wyszków najważniejszy mecz w roku – stawką jest nie tylko historyczny awans do III ligi, ale być może nawet przetrwanie klubu.

Nie tak miało być. Po świetnej grze jesienią GKP Targówek miał aż pięć punktów przewagi nad drugim w tabeli IV ligi Bugiem Wyszków. Pierwsze wiosenne mecze przyniosły nam kolejne zwycięstwa i jeszcze miesiąc temu pierwszy w historii awans do III ligi wydawał się być niemal pewny. Niestety, dwa remisy i dwie głupie porażki (w tym z ostatnim w tabeli Ciechanowem) spowodowały, że Bug Wyszków ma do naszych piłkarzy już tylko dwa punkty straty – i co gorsza, ma też o jeden mecz więcej do rozegrania.

W rezultacie, choć do końca sezonu jest jeszcze siedem kolejek, jutrzejszy mecz z Wyszkowem będzie decydował o wszystkim. Jeśli wygramy, awans do III ligi będzie na wyciągnięcie ręki. Jeśli przegramy, możemy pożegnać się z marzeniami – i to być może nie na jeden sezon, ale na długie lata.

W rundzie jesiennej GKP zremisował z Bugiem 2:2 / fot. www.gkptargowek.pl

GKP Targówek ma bowiem kłopoty nie tylko z formą piłkarzy. Nie kończą się problemy finansowe (pomimo których klub w ostatniej chwili wycofał się z organizacji mistrzostw Europy w rugby – na czym mógł co nieco zarobić). Dodatkowo w tym tygodniu prezes GKP Zbigniew Bucoń poszedł na otwartą wojnę z Biurem Sportu i Rekreacji Urzędu Warszawy. W liście wysłanym do Renaty Popek, dyrektorki BSiR, zarzucił jej szkalowanie jego osoby przez rozpowszechnianie informacji m.in. o braku kompetencji i rzekomych malwersacjach finansowych – oraz zagroził procesem. Co, biorąc pod uwagę, że klub dostaje od urzędu miasta spore pieniądze, oznacza jeszcze większe kłopoty…

Mimo zamieszania, kibice GKP nie tracą wiary w nasz zespół. Na szczęście jutrzejszy mecz gramy u siebie i fani Targówka już się mobilizują, planując zaprezentować na trybunie przygotowaną specjalnie na ten mecz oprawę. Zbiórka najzagorzalszych kibiców zaplanowana jest o godz. 15:15 pod teatrem Rampa, 45 minut przed początkiem samego meczu.

 

GKP Targówek – Bug Wyszków, sobota 12.05.2012, godz. 16:00, ul. Kołowa 18

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx