Taki wieżowiec stanie przy samym ratuszu

14
Share

Już nie dwie wieże, a jedna, ale i tak 16 piętrowy budynek zmieni krajobraz centrum dzielnicy. Budowa ruszy jeszcze w tym roku.

 

O pozwolenie na budowę tego wieżowca u zbiegu ul. św. Wincentego i Kondratowicza firma APM Development stara się od 2006 roku. Początkowo miał się składać z dwóch wież, które byłyby przeciwwagą dla wysokiego budynku stojącego po przekątnej skrzyżowania – tuż przy parkingu ratusza. Zaprotestowali jednak sąsiedzi z drugiej strony inwestycji, czyli mieszkańcy niskiego osiedla Park Leśny ciągnącego się do Lasku Bródnowskiego.

Ostatecznie wygląda na to, że deweloper zmienił projekt. Od niedawna na swojej stronie internetowej umieścił opis i wizualizację budynków z jedną wyraźną dominantą.

Inwestycja Kondratowicza / materiały prasowe

Z opisu inwestycji na stronie dewelopera:

Ukształtowanie bryły budynku nawiązuje do otaczającej zabudowy. Parter wysokości 5 metrów tworzy podstawę budynku. Powyżej zaprojektowano 3 sekcje budynków mieszkalnych o zmiennych wysokościach. Sekcja A – 4 i 5 pięter, sekcja B – 16 pięter a sekcja C – 3 piętra mieszkalne.

Czy rzeczywiście budynek nawiązuje do otaczającej go zabudowy, każdy odpowie sobie sam – zapewne w zależności, od której strony spojrzy. Dla rozwoju dzielnicy ważne, że w wysokim parterze powstaną lokale usługowe. W sumie będzie ich aż 11 o powierzchni od 78 do 290 mkw, cena 8610 zł/mkw.

Samo osiedle będzie niestety ogrodzone, a na jego terenie powstanie plac zabaw za płotem.  W kompleksie zmieści się 185 mieszkań (niemal tyle, ile planowano w dwóch wieżach) o powierzchni od 33 mkw do 110 mkw. Ceny w zależności od metrażu i kondygnacji wahają się między od 6000 a 8600 zł za mkw.

Według obecnych zapowiedzi dewelopera budowa rozpocznie się w trzecim kwartale 2012 roku i potrwa dwa lata.

Inwestycja Kondratowicza / materiały prasowe

Inwestycja Kondratowicza / materiały prasowe

Więcej o inwestycjach na Bródnie przeczytacie w naszym poprzednim artykule na ten temat

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx