Taki wieżowiec stanie przy samym ratuszu | | targowek.info

Taki wieżowiec stanie przy samym ratuszu

Już nie dwie wieże, a jedna, ale i tak 16 piętrowy budynek zmieni krajobraz centrum dzielnicy. Budowa ruszy jeszcze w tym roku.

 

O pozwolenie na budowę tego wieżowca u zbiegu ul. św. Wincentego i Kondratowicza firma APM Development stara się od 2006 roku. Początkowo miał się składać z dwóch wież, które byłyby przeciwwagą dla wysokiego budynku stojącego po przekątnej skrzyżowania – tuż przy parkingu ratusza. Zaprotestowali jednak sąsiedzi z drugiej strony inwestycji, czyli mieszkańcy niskiego osiedla Park Leśny ciągnącego się do Lasku Bródnowskiego.

Ostatecznie wygląda na to, że deweloper zmienił projekt. Od niedawna na swojej stronie internetowej umieścił opis i wizualizację budynków z jedną wyraźną dominantą.

Inwestycja Kondratowicza / materiały prasowe

Z opisu inwestycji na stronie dewelopera:

Ukształtowanie bryły budynku nawiązuje do otaczającej zabudowy. Parter wysokości 5 metrów tworzy podstawę budynku. Powyżej zaprojektowano 3 sekcje budynków mieszkalnych o zmiennych wysokościach. Sekcja A – 4 i 5 pięter, sekcja B – 16 pięter a sekcja C – 3 piętra mieszkalne.

Czy rzeczywiście budynek nawiązuje do otaczającej go zabudowy, każdy odpowie sobie sam – zapewne w zależności, od której strony spojrzy. Dla rozwoju dzielnicy ważne, że w wysokim parterze powstaną lokale usługowe. W sumie będzie ich aż 11 o powierzchni od 78 do 290 mkw, cena 8610 zł/mkw.

Samo osiedle będzie niestety ogrodzone, a na jego terenie powstanie plac zabaw za płotem.  W kompleksie zmieści się 185 mieszkań (niemal tyle, ile planowano w dwóch wieżach) o powierzchni od 33 mkw do 110 mkw. Ceny w zależności od metrażu i kondygnacji wahają się między od 6000 a 8600 zł za mkw.

Według obecnych zapowiedzi dewelopera budowa rozpocznie się w trzecim kwartale 2012 roku i potrwa dwa lata.

Inwestycja Kondratowicza / materiały prasowe
Inwestycja Kondratowicza / materiały prasowe

Więcej o inwestycjach na Bródnie przeczytacie w naszym poprzednim artykule na ten temat

PRZECZYTAJ TEŻ:

14 komentarzy na temat “Taki wieżowiec stanie przy samym ratuszu

 • 28 maja 2012 o godz. 08:16

  a To dlatego te fontanny i inwestycje w tym miejscu Jak to Dzielnica Wspiera Developerów piknie szkoda że za Nasze a nie swoje !

 • 28 maja 2012 o godz. 12:50

  zaczęli budowę od niskich bloczków tuż przy lesie, ludzie kupili a teraz ich zasłonią – nie zazdroszczę…
  swoją droga może w końcu z okazji zwiększonego ruchu w tym rejonie skrzyżowanie przy Kondratowicza z blokową doczeka się sygnalizacji świetlnej?

 • 28 maja 2012 o godz. 12:56

  Zobaczymy z jakich materiałów to cudo będzie wybudowane. Bo taki szary wykonany z panierki styropianowej wygląda strasznie nędznie, np. Handlowa 36. A tu jest tego duużo..

 • 28 maja 2012 o godz. 13:02

  W życiu inżynier Galas nie zrobi tych świateł, przecież ciągle jest niskie natężenie ruchu. Swoją drogą ciekawe jak będzie odbywał się wjazd w przypadku jadących od strony Bródna, skoro zaplanowany jest tylko prawoskręt. Zrobią sobie zawijkę na parkingu w lesie?

 • 28 maja 2012 o godz. 18:46

  szkoda, że nie jest wyższy. Może gdyby się wywrócił to na urząd dzielnicy i skończyłyby się skandaliczne pozwolenia

 • 28 maja 2012 o godz. 21:03

  Pasuje jak pięśc do oka.

 • 29 maja 2012 o godz. 08:25

  Ważne że te fonntany Dzilenica walnie heheheh a Developer co zrobi od Siebie Blok to inwestycja z zyskiem a Fontanny ?? za Nasze heheheh

 • 29 maja 2012 o godz. 14:04

  czekam, że powstanie nowy blok o niskiej zabudowie tuż przy Ul/Osiedle Zielone Zacisze na tyłach PGR(podobno tereny wojskowe) ale na razie nikt nie chce zbudować:( a nie taki moloch jak ten na Kondratowicza, ochyda

 • 30 maja 2012 o godz. 08:41

  czemu pozwolenia niby sa takie restrykcyjne a jak coś to dają pozwolenie na taki szmelc wysoki tzn obok np 4 p a tu nagle 12 tam ktoś nieźle dorabia na boku heheh trzeba zgłosić tak jak konserwatorów zabytku bo samowola równo idzie tylko do prywatnych portfeli a jak nie dasz nie dostaniesz pozwolenia !

 • 30 maja 2012 o godz. 10:48

  Jest dziurawy plan miejscowy, a w narożniku jest jeszcze zapis o dominancie, wiec jest wysoko.

 • 14 czerwca 2012 o godz. 14:53

  Ciekawe co w takim razie powstanie przy samym skrzyżowaniu Kondratowicza i Wincentego. Teren APM obejmuje bowiem zaledwie ok 1/3 – 1/2 działki od płotu osiedla Park Leśny (etap najbliżej lasu) w kierunku skrzyżowania Kondratowicza / Wincentego. Jeśli więc przy skrzyżowaniu ma być dominanta, to właściciel kolejnej części działki (najbliżej skrzyżowania) może postawić ze 30 pięter, żeby dominowały nad tymi 17 APM-u). No ale skoro decydentów nie rażą elewacje odnawianych bloków od różu przez seledyn po brąz w ramach jednej ulicy to i krajobraz typu słomki w gów.ie też pewnie są akceptowalne. Dodatkowo pewnie podstawą do wydawania pozwoleń są dane o zagęszczeniu i natężeniu ruchu z lat 70 :)

 • 19 czerwca 2012 o godz. 10:54

  Działka na samym rogu należy do Orlenu. Więc będzie tam… pasmanteria?

 • 4 października 2012 o godz. 21:12

  nic tam długo jeszce nie wybuduja a napewno w III kw 2012…
  maja wstrzymane pozwolenia na budowe i pewnie jeszce dlugo beda mieli… :))))

 • 11 listopada 2012 o godz. 20:51

  pozwolenie na budowę już niestety mają z dniem 19.10.2012 :-(((

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.