Katastrofa kolejowa na Zabranieckiej [zdjęcia i wideo] | | targowek.info

Katastrofa kolejowa na Zabranieckiej [zdjęcia i wideo]

Spokojnie, to był tylko pokaz, mający uświadomić kierowcom, jak niebezpieczne są przejazdy przez tory kolejowe. Zobaczcie sami.

Zderzenie było pozorowane, ale potężna lokomotywa naprawdę zmiażdżyła dziś osobowy samochód na przejeździe przy ul. Zabranieckiej i pociągnęła go przez dobre 100 metrów. Pokaz był początkiem ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj!”, której celem jest kształtowanie i utrwalanie bezpiecznych zachowań na przejazdach, a w konsekwencji zmniejszenie liczby wypadków.

Otóż polscy kierowcy nagminnie lekceważą znak STOP, sygnały świetlne, slalomem objeżdżają półrogatki lub przejeżdżają tuż pod zamykającymi się zaporami. Efekty widać w statystykach policji. W ciągu pierwszych czterech miesięcy 2012 r. w całej Polsce wydarzyło się 67 kolizji na przejazdach – zginęło  nich 6 osób, a 10 zostało rannych! Na szczęście jedyna taka katastrofa na Targówku – dzisiejsza – była tylko symulacją. Popatrzcie jak to wyglądało i wyciągnijcie z tego wnioski (wszystkie zdjęcia: www.facebook.com/bezpieczny.przejazd)

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.