Plaża z recyklingu w zamian za spalarnię

3
Share

Przehandlowaliśmy spalarnię za europalety, zużyte reklamy i puste skrzynki po piwie. Tak przynajmniej wynika z artykułu w dzisiejszej „Gazecie Wyborczej”.

Targówek Fabryczny. Na styku ulic Klukowskiej i Przecławskiej między blaszanymi pawilonami, warsztatami samochodowymi, starymi blokami i nowym osiedlem Wilno rozciąga się malownicza łączka. Na łączce stoi zielony, odrapany gołębnik, nad którym krążą garłacze, turkoty i mewki, a dołem płynie Kanałek Bródnowski zwany przez mieszkańców Sekwaną. Właśnie w tym miejscu mieszkańcy dzielnicy wraz ze studentami Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej budują Sąsiedzki Klub Wypoczynkowy. Powstają leżaki zmontowane z europalet, hamaki z zużytych bannerów reklamowych i jaskrawe siedziska ze skrzynek po piwie – pisze dzisiejsza „GW”.

W każdą sobotę w Sąsiedzkim Klubie Wypoczynkowym będzie działać kino plenerowe, odbywać się będą warsztaty, m.in. architektoniczne dla dzieci. Na pobliskich rurach ciepłowniczych powstanie galeria komiksu na powietrzu. Inicjatywa to część większego projektu społeczno-artystycznego Odzyskiwanie. Zainicjowało je Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, które rozbudowuje na Targówku spalarnię śmieci.

Cały artykuł przeczytacie tutaj. Szczegóły recyklingowej akcji znajdziecie tutaj.

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx