Setka motocyklistów wokół ratusza | | targowek.info

Setka motocyklistów wokół ratusza

Jeśli jutro w okolicach Urzędu Dzielnicy natraficie na około 100 wytatuowanych harleyowców w czarnych skórach, nie bójcie się. To motocykliści-patrioci-katolicy jadą w rajdzie realizowanym przed DK „Zacisze”.

fot. timparkinson/Flickr

Tu nie ma pomyłki. Spokojny zaciszański Dom Kultury jest jednym z organizatorów rajdu motocyklowego „Szlakiem Hymnu 2012”. Około 100 jeźdźców z całej Polski wyruszyło w piątek z pomorskiego Gryfina. Na weekend zagoszczą w Warszawie, a w poniedziałek z samego rana ruszają na wschód do miejsc naznaczonych polską historią  – m.in. do Grodna, Nowogródka, Smoleńska, Katynia, aż do Moskwy.

Pomysłodawcą kilkunastodniowego rajdu jest ksiądz Jan Zalewski – polski proboszcz duńskiej parafii Hadrslev oraz duszpasterz motocyklistów. Nasz Dom Kultury „Zacisze” wspiera go w prowadzeniu imprezy i organizuje towarzyszący mu Rajd Młodzieżowy. Z tej okazji parada motocyklistów dotrze w niedzielę do naszej dzielnicy. Spodziewajcie się ich w okolicach ratusza na ul. Kondratowicza mniej więcej o godz. 18. Motocykliści zjedzą u nas żołnierski posiłek i wysłuchają koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów z targówkowskich szkół.

Drugi raz na motocyklistów natkniecie się w poniedziałek rano – ok. godz. 7 harleyowcy połączą się z Rajdem Młodzieżowym (w autokarze) i razem wyjadą Radzymińską na wschód w stronę granicy z Białorusią.

O szczegółach rajdu przeczytacie na stronie DK „Zacisze”

Możecie też posłuchać wywiadu Bożenny Dydek, dyrektor DK „Zacisze”, w radiu Kolor

PRZECZYTAJ TEŻ:

Jeden komentarz na temat “Setka motocyklistów wokół ratusza

  • 12 maja 2012 o godz. 11:03

    no to DK Zacisze może mieć problemy z dotacjami w przyszłym roku. Nie wolno wspierać niczego patriotycznego pod tą władzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.