Weekendowe imprezy w dzielnicy. Gdzie warto pójść? | | targowek.info

Weekendowe imprezy w dzielnicy. Gdzie warto pójść?

Tańce na dechach, koncerty i rowerowa wycieczka. W weekend mamy w dzielnicy fajne darmowe imprezy w plenerze. Oto szybki przegląd wydarzeń.

 

Dni Targówka w Parku Bródnowskim

W niedzielę (27 maja) odbędzie się 4. Festiwal Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek” w ramach Dni Targówka w Parku Bródnowskim. Od godz. 12 na na scenie będzie można oglądać występy najmłodszych mieszkańców dzielnicy. Bardziej nieśmiałe dzieci też mogą znaleźć coś dla siebie: będą zajęcia plastyczne, edukacyjne, gry zręcznościowe i logiczne.

Gdy wasze dzieci zajmą się już zabawą, wy możecie ruszać na parkiet. A dokładniej na dechy. Tańce zaplanowano w godz. 13 – 20, kto się zmęczy, może odsapnąć na leżakach przy Domku Herbacianym. Fundacja Rozwoju Teatru do końca lipca prowadzi tu Weekendy Wokół Domku Herbacianego (program przeczytasz tutaj, plakat zobaczysz tutaj)

Wieczorem Dom Kultury Zacisze, który jest organizatorem imprezy, zaprasza na dwa koncerty w Parku Bródnowskim. O godz. 20 wraz z zespołem wystąpi Karolina Cicha – wokalistka, kompozytorka, aranżerka. W repertuarze utwory z nowej płyty „Miękkie maszyny”.

O godz. 21 na scenie pojawi się zespół Twistersi, wykonujący klasyczny blues-rock. W programie utwory autorskie, ale też szlagiery obu gatunków.

 

 

Festyn Rodzinny na Targówku Fabrycznym

Już w sobotę na boisku szkoły przy ul. Mieszka I odbędzie się Festyn Rodzinny. W ciągu dnia będą się odbywały zawody sportowe, po południu dyskoteka pod chmurką i występy. Na scenie m.in. Indianie z Boliwii, hiphopowcy z grupy Element, a gwiazdą koncertu będzie zespół Okej. Szczegóły na plakacie poniżej (kliknij, żeby go powiększyć).

 


Odzyskiwanie Targówka (Fabrycznego)

Na sobotę i niedzielę, ale częściowo też na cały czerwiec, zaplanowano projekt pod nazwą Odzyskiwanie Targówka. Głównym centrum wydarzeń będzie Sąsiedzki Klub Wypoczynkowy, który powstanie na placu przy Klukowskiej i Przecławskiej, czyli przed Osiedlem Wilno. Powstanie tu plaża z odzyskanych przedmiotów, np. z drewnianych palet i starych reklam. Do lipca co sobotę (pierwszy seans w niedzielę) działać będzie kino plenerowe.

Przy okazji imprezy powstał też Audiorower, czyli specjalny szlak rowerowy po ciekawych miejscach Targówka Fabrycznego. W takich punktach jak nieskończone tunele metra, willa pryz Siarczanej czy drewniany dom Balcerka z „Alternatywy 4“ staną tablice informacyjne z numerem telefonu. Dzwoniąc można wysłuchać informacji dotyczących danego miejsca oraz legend o Targówku Fabrycznym, które napisała Sylwia Chutnik zainspirowana historią dzielnicy. Informacje przeczyta aktorka Agnieszka Grochowska oraz mieszkańcy Targówka.

Trasa Audioroweru (kliknij, żeby powiększyć):

Program kina plenerowego przed Osiedlem Wilno:

27 maja (niedziela), godz. 20.30 Coś pięknego, reż. Paolo Virzi
2 czerwca (sobota), godz. 20.30 Szczęśliwi ludzie – rok w tajdze, reż. Dmitrij Wasiukow, Werner Herzog
9 czerwca (sobota), godz. 20.30 Samotność liczb pierwszych, reż. Saverio Costanzo.
16 czerwca (sobota), godz. 20.30 Lollipop Monster, reż. Ziska Riemann
23 czerwca (sobota), godz. 20.30 Czarodziejka, reż. Dominique Abel, Fiona Gordon.
30 czerwca (sobota), godz. 20.30 Przebaczenie krwi, reż. Joshua Marston
7 lipca (sobota), godz. 20.30 Misiaczek, reż. Mads Matthiesen


Broadway w Rampie

Już nie w plenerze i nie za darmo, ale w niedzielę warto też wybrać się do teatru Rampa. O godz. 19:00 w trzech językach w międzynarodowej obsadzie usłyszymy największe przeboje światowych musicali.   Na spektaklu „Brodway Street – The Show” zaprezentowane zostaną utwory m.in. z musicali: Love Never Dies, Taniec Wampirów, Jesus Christ Superstar, Chicago, Funny Girl, Sweet Charity, Parade, Wicked, Next to Normal, Brooklyn i inne. Bilety do kupienia oczywiście w kasach Teatru Rampa.

fot. mat.prasowe
PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Weekendowe imprezy w dzielnicy. Gdzie warto pójść?

 • 25 maja 2012 o godz. 09:31

  Co jest fajnego w leżeniu na plaży zrobionej ze śmieci, palet i starych reklam? A co fajnego w tablicach informacyjnych, z których żeby dostać jakąś informację to trzeba dzwonić za własną kasę z własnej komórki? Nie rozumiem.

 • 25 maja 2012 o godz. 11:29

  Pomysł Bardzo Fajny mówiąc młodzieżowo nie wiedziałem że dom Balcerka stoi ;) i chętnie sie Tam rowerem wybiore jak również po innych zabytkach okolicy co do klubu lokator i europalet rozumiem że to zarty lub artystyczne zdarzenia i tak to traktuje bo jesli miałoby to byc na serio uzyteczne to zrobiono by to z innych materiałów Doceniam że się cos dzieje i pokazywana jest historia a Targówek zmienia się i nie kojarzy się tylko z przestepczościa której już nie ma i blokowiskiem. Mam osobisty sentyment do tych miejsc jak i moi Dziadkowie którzy tam mieszkali przed wojną i opowiadali jak było ładnie ! jezioro, domy , domkiu Gazowe Latarnie ! Klimat !

 • 25 maja 2012 o godz. 11:52

  Ktoś kto to wymysla chce być na siłę ECO i twórczy. Nie tędy droga. Tutaj trzeba czegoś innego

 • 26 maja 2012 o godz. 00:08

  PLK CUP na DKS Tatgowek! W sobote od 9! Troche pilki przed Euro :)

 • 7 lipca 2013 o godz. 08:46

  TARGÓWEK trochę zmienił podejście do mieszkańców teraz w wakacje tylko o czystości a dla dzieci nic a nic zostają tylko place zabaw a tyle ludzi siedzi w tak piękną pogodę. Ale nic jak będzie padało wtedy zrobią jakąś imprezę dla dzieciaków. Pozdrawiam wszystkich naszych urzędników w tak piękną pogodę i do zobaczenia w deszcz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.